MENU
klinika
Efektet e saj nga truri te gjaku

“Ushqimi i mbretërve”, arsyet pse duhet të hamë arra!

Historia rrëqethëse e Merit!

Papritur këmba më ‘bëri hatanë’, rrezikova jetën!

Emri im është Meri dhe unë do të doja të ndaja përvojën time personale me...

Zbuloni bakterin shkaktarë dhe si përhapet

Lëkura e skuqur, ethe dhe gjuhë të bardhë e me gunga?

Nëse fëmija ka një dhimbje të fytit dhe një skuqje të lëkurës, mund të jetë...

Kujdes!

Në këto kushte jeni në rrezik të lartë nëse preken nga gripi

Nëse nuk e keni bërë vaksinën e gripit, nuk është tepër vonë! Vaksinat e gripit...

Rëndësia

Vaksina e ‘Hepatitit A’ mbron ju dhe fëmijën tuaj!

Mënyra më e mirë për të parandaluar hepatitin A është marrja e vaksinës së hepatitit...

Këshilla

Si të trajtoni infeksionet e veshit

Veshi ndahet në 3 pjesë: i jashtëm ku futen llapa e veshit dhe kanali i...

Këshilla

Zbuloni disa nga çajrat bimorë që kanë vlera kurative!

Çajrat bimorë janë tepër të domosdoshëm për forcimin e sistemit imunitar. Edhe pse jemi në...

Historia e Erjonës dhe familjes së saj

Eh…eh, ç’më bëri kolesteroli!

Çdo vit në botë, mbi 610,000 njerëz vdesin nga sëmundjet e zemrës. Disa nga kushtet...

Nëna, kini kujdes!

Çfarë ndodh me trurin e femijës nëse pini duhan gjatë shtatzanisë?

Duhani është i lidhur me shumë probleme shëndetësore. Përdorimi i duhanit mund të sjell: -Varësi...

Çfarë është "konsumi i moderuar"?

Efekti i alkoolit që konsumon nëna tek fëmija që ushqehet me gji!

Udhëzimet dietike përcaktojnë konsumin e moderuar për femrat deri në 1 pije standarde në ditë....

Kushtet mjekësore që ndikojnë

A mund të parandalohen sëmundjet e zemrës?

Nëse merrni ilaçe për të trajtuar kolesterolin e lartë, presionin e lartë të gjakut ose...

Parandalimi!

Kocka të dobëta? Mund ta keni të trashëguar nga prindërit!

Nëse njëri prej prindërve tuaj ka pasur një kockë të thyer, sidomos një këmbë të...

Reklama