MENU
klinika
Studimi

Trajtimi agresiv i presionit të gjakut nuk i rrezikon të moshuarit

Cilat janë detyrat e mjekut dhe përgjegjësit tuaja?

Informimi përpara çdo procedure mjekësore

Para se të bëni ndonjë test invaziv ose të ofroni trajtim mjekësor, mjekët duhet të...

Çfarë ndikimi kanë?

Lidhja mes varfërisë, traumave dhe sëmundjes së zemrës

Përvojat traumatike të fëmijërisë midis të varfërve dhe të pasiguruarve shoqërohen me rrezik më të...

Mësoni trajtimin!

Astma. Si ta mbroni fëmijën tuaj?

Astma tani është çrregullimi kronik më i zakonshëm në fëmijëri. Shumë njerëz kanë astmë. Astma...

Historia e Markut

U zgjova, nuk mund të flisja e çdo gjë më rrotullohej!

Një mëngjes të zakonshëm, Mark pati probleme të vishej. Pastaj, ai derdhi qumësht nëpër banakun...

Ja cfarë e shkakton!

Dhimbje koke për disa javë pas një gjilpëre në shtyllën kurrizore?

Lëngu kurrizor është një lëng që rrethon trurin dhe palcën kurrizore. Lëngu kurrizor ndihmon në...

Përmirësimet që duhet të bëni!

PO! E vërtetuar …ndihmojnë në parandalimin e sulmit në zemër

Ndryshime të vogla dhe të qëndrueshme në nivelin e kolesterolit dhe presionit të gjakut mund...

Kujdes!

Këto perime mund të shkaktojnë një infeksion parazitar

Ciklosporiasis është një infeksion i zorrëve të holla të shkaktuara nga paraziti Cyclospora cayetanensis. Simptomat...

Çfarë thonë mjekët?

Problemet e zorrës së trashë, që në moshë të re

Shkalla e kancerit të zorrës së trashë midis të rriturve të rinj është në rritje...

Njihuni me vetitë e mrekullueshme të trëndafilit të egër!

Mjaftojnë vetëm 8 kokrra dhe trupi juaj do t’ju falënderojë!

Trëndafili i egër (Rosa Canina) është një ndër bimët medicinale më të çmuara për nga...

Këto janë ushqimet që duhet të hamë!

Njihet ndryshe si vitamina e trurit dhe e gjakut…

Trupi ynë ka nevojë për vitamina dhe minerale në mënyrë që të funksionojë siç duhet,...

Masat paraprake që duhen marrë!

Problemi më i zakonshëm gjatë shtrimit në spital!

Në spital, njerëzit mund të rrjedhin në mënyrë të pavullnetshme urinë (mosmbajtje urinare) ose të...

Reklama