MENU
klinika
Shkaqet më të zakonshme

Humbja e dëgjimit tek adolëshentët…

Mësoni shkakun

Ju djeg goja ose keni ndjesi shpimi gjilpërash?

Sindroma e djegies së gojës është dhembje në gojë që mund të ndodhë çdo ditë...

Studimi i ri

Fekondimi In Vitro, ja cilët janë donatorët më të mirë

Vezët e dhuruara të freskëta duket se janë më të mira për fekondimin in vitro...

Një histori e pazakontë

“Isha 20-vjeç kur përjetova për herë të parë aritminë”

Unë së pari fillova të provoj episodet e Takikardisë Supraventrikulare SVT në fillim të moshës...

Zgjidhni të mos 'bombardoheni' me ilaçe

Suplementet shtesë, armiku numër 1 i lëkurës!

Nuk është sekret se mungesa e vitaminave mund të çojë në lëkurë të keqe, flokë...

Zbulojini

Disa arsye se pse mund t’ju mpihen duart

Duart tuaja kanë disa nga receptorët më të ndjeshëm të prekjes në të gjithë trupin,...

Historia e Patit

“Për disa vite më kruhej gjithë trupi, madje edhe thonjtë…”

Pati  ka kaluar nëpër traumën e dy transplanteve të mëlçisë. Brenda tre javësh nga marrja e...

Shkoni shpejt tek doktori!

Fëmijës i dhembin grykët dhe merr frymë me vështirësi?

Epiglotiti është një fletë indi në formën e gjuhës në pjesën e prapme të fytit....

Disa hapa

Si t’ia hiqni fëmijës frikën nga koronavirusi?

Me histori për shpërthimin e ri të koronavirusit që përmbyt mediat, është e lehtë të...

Hulumtimi

Ilaçet e kolesterolit mund t’ju mbrojnë nga kanceri i prostatës?

Barnat që shumë burra me kancer të prostatës mund të marrin tashmë – statinat që...

4 këshilla se çfarë të bësh

Sapo hëngre dhe ndihesh i rënduar?

Shumë njerëz në botë vuajnë nga ndjesia e fryrjes apo rëndimit të barkut. Kjo gjë...

Historia e Arturit

“Kuptova që vuaja nga një tjetër sëmundje pasi rash nga shkallët”

Arturi, në moshën 66 vjeç është mësues i një shkollë të mesme sportive. Një vit...

Reklama