MENU
klinika
Vajzat më të prekurat...

Gurë në veshka tek fëmijët dhe adoleshentët, fenomen normal!

Studimi i ri

Nënat shtatzëna nuk ua kalojnë fëmijëve koronavirusin!

Ka disa lajme të mira për koronavirusin e ri: Hulumtimi paraprak sugjeron që virusi nuk...

2 ilaçet që kombinohen

Të sëmurët me diabet e kanë një zgjidhje!

Një kombinim i ri i dy ilaçeve nxit rigjenerimin më të shpejtë të qelizave beta...

Mos i injoroni!

Këto janë 5 sinjalet që tregojnë se trupi juaj po vuan

Çdo ndryshim që ndodh në trupin tonë, është një sinjal për mirë ose keq, që...

Mësojini patjetër!

Fëmijët me një veshkë të vetme? Ja çfarë duhet të dinë prindërit…

Ashtu si sytë dhe mushkëritë, edhe veshka shumica prej nesh kanë nga dy. Sidoqoftë, 1...

Ja cilat janë

Ilaçet që përdoren për çrregullimet e syrit

Patogjeni  më i zakonshëm bakterial që shoqërohet me konjuktivitin akut tek të rriturit është Staphylococcus aureus....

Studimi i ri

Aspirina zvogëlon shanset për lindje të parakohshme

Një studim i publikuar në The Lancet zbuloi se administrimi i një regjimi të dozës...

Historia e vogëlushes Tessa

Foshnja me zemër “të veçantë“ shpëtoi nga teknologjia

Kur një test tregoi një rënie të rrezikshme të rrahjeve të zemrës së vajzës së...

Ishte vetëm 20-vjeç

“U diagnostikova me sëmundje të rëndë në mëlçi…”

Unë u diagnostikova në moshën 20 vjeç me hepatit autoimun AIH. Fatkeqësisht, ky inflamacion i...

Flasin mjekët

Terapitë e trurit mund të trajtojnë çrregullimet mendore

Terapitë e stimulimit të trurit mund të luajnë një rol në trajtimin e çrregullimeve të...

Vizitoni mjekun menjëherë!

Cilat janë efektet anësore të ilaçeve kundër ankthit?!

Ilaçet kundër ankthit ndihmojnë në zvogëlimin e simptomave të ankthit, siç janë sulmet e panikut,...

Studimi i ri

Anestezia e përgjithshme rrezikon depresionit pas lindjes

Gratë që marrin anestezi të përgjithshme gjatë një lindjeje me seksion cezarian janë në rrezik...

Reklama