MENU
klinika
Biopsia e palcës së kockave

A është e dhimbshme procedura e biopsisë?

Arsyet dhe procedura

Kur duhet bërë transplantimi i palcës kockore?

Një transplant i palcës së kockave është një procedurë mjekësore e kryer për të zëvendësuar...

Lufton infeksionet

Kuron aneminë sepse përmban hekur!

Mandarinat janë ndër agrumet më të shijshme, falë aromës dhe përmbajtjes më të lartë të...

Klamidia dhe steriliteti

Kujdes nga infeksioni që prek të dy partnerët!

Nëse ju ose partneri juaj kohët e fundit keni mësuar se keni klamidia, duhet të...

Dhimbje të forta koke

Mos hani këto ushqime nëse keni migrenë!

Nuk ka asgjë si një dhimbje koke e fortë dhe shpeshherë ju bën që të...

Anafilaksi

Çfarë duhet të keni me vete në alergjinë e rëndë?

Alergologët rekomandojnë që çdokush që ka një alergji serioze të mbajë me vete epinefrinën. Epinefrina,...

Adenoidektomia

Çfarë rrezikon fëmija pas këtij operacioni?

Adenoidektomia është operacioni për të hequr adenoidet. Ato ndihmojnë në ndalimin e baktereve dhe viruseve...

Kuron dhimbjet e stomakut

E habitshme/ Nuk do ta besoni çfarë mund të nxirret nga ky frut!

Kulumbria është një shkurre, në formën e një druri të vogël që rritet deri në...

Zbuloni frikën tuaj

A vuani nga Agorafobia? Është fobia nga…

Agorafobia është një çrregullim ankthi i karakterizuar nga një frikë e fortë. Njerëzit me agorafobi...

Shkakton artrit, kancer, diabet!

Ndiheni të lodhur tej mase? Mund të keni inflamacion

Nëse ndjeheni më të lodhur se zakonisht, inflamacioni mund të jetë i pranishëm në trupin...

Alergjitë e dimrit

Si të dalloni ftohjen nga alergjia pa bërë vizitë!

Alergjitë e dimrit paraqesin probleme paksa të ndryshme nga ato të stinëve të tjera. “Ju...

Rrushi dhe lëngu i hardhisë

Kurë 100% efektive për reumatizmin dhe gurët në veshka!

Hardhia është një shkurre kacavjerrëse me një frut të shijshëm. Fruti i saj, rrushi, përmban...

Reklama