MENU
klinika
Qelizat e bardha

Infeksionet dhe kimioterapia

Këshilla me vlerë

Si të mposhtni depresionin me disa ushtrime fizike!

Përfitimet e stërvitjes së rezistencës shkojnë përtej rëndësisë së formimit të muskujve. Një dokument i...

Imunoterapitë më të reja

Çfarë duhet të dini për obezitetin dhe kancerin

Hulumtimet e mëparshme kanë treguar bindshëm se obeziteti rrit rrezikun e disa llojeve të kancerit,...

Si ti parandaloni!

5 shenjat që tregojnë se hormonet po ju formojnë dhjam në bel

Pesha e tepërt rreth belit tuaj mund të jetë më e vështirë për ta eliminuar....

100% efektive

Recetë kundër puçrrave dhe plagëve!

Në Shqipëri rriten deri në 8 lloje pishash, ndër të cilat më e rëndësishmja konsiderohet...

Studime të reja

Nëse vuani nga ankthi tani, mund të “çmendeni” më vonë!

Sipas një studimi të ri, njerëzit me moshë mesatare me ankth të moderuar e të...

Preken edhe fëmijët

Misteri i sëmundjeve autoimune/ shkaktojnë sklerozë!

Kur sistemi imunitar sulmon trupin, rezultati mund të jetë skleroza e shumëfishtë, artriti reumatoid, lupusi,...

Mësojini

Cilat janë infeksionet fungale të sinusit dhe si ndodhin ato?

Infeksionet e sinusit fungale janë një lloj i rrallë i sinusit të shkaktuar nga kërpudhat....

Është kuruese

Nëse keni ethe, rekomandohet kjo recetë!

Plepi i bardhë është një bimë drunore që rritet deri në 30 metra lartësi. Ai...

Ndihmon të lësh duhanin...

Këto 15 sëmundje kurohen nga molla!

Molla është një nga frutet më të shëndetshëm dhe më kurues në të gjithë botën....

Çrregullimet e ushqimit

Anoreksia dhe bulimia… pse ndodhin?

Çfarë është sjellja normale e të ngrënit dhe çfarë nuk është? Si mund ta dini...

Studime

Gratë apo burrat kanë ndjeshmëri ndaj kafeinës?

Çfarë është ndjeshmëria e kafeinës dhe cilat janë simptomat? Kur dikush ka ndjeshmëri kafeine, ndjen...

Reklama