Menu
Teste kardiake që duhet t’i dini

Dhimbje therëse në gjoks? Si të shpëtoni veten!

"Kriza e antibiotikëve"

Latanti dhe medikamentet. Ku po gabojmë?

Përdorimi i medikamenteve pa kriter në kohët e sotme, sidomos antibiotikëve, është një problem madhor...

Mësoni këtë teknikë frymëmarrje

Kapsllëk, stres, ankth? Si t’i eliminoni!

Përgjithësisht mendohet se performanca e muskujve të frymëmarrjes është e lartë për shumicën e njerëzve...

Mos i injoroni!

8 shenjat alarmuese të kancerit të stomakut

Çfarë është kanceri i stomakut? Kanceri i stomakut formohet kur qelizat e shëndetshme në stomakun...

Faktorët e rrezikut

Sëmundjet e zemrës, simptomat tek diabetikët

Çfarë është sëmundja e zemrës? Sëmundja e arterieve koronare, të njohura zakonisht si sëmundje e...

Raporti i Forssmann

Çfarë është kateterizimi kardiak?

Kateterizimi kardiak është një procedurë e cila kryhet në rutinë në QSUT. Spitale të caktuara...

Mite dhe të vërteta

Kanceri i mushkërive, masat parandaluese

Miti: Është shumë vonë nëse e keni tymosur me vite. Fakti: Ndalimi ka përfitime pothuajse...

Rubrika më e re

“Pyet Mjekun”, risia e portalit Konica.al!

Të dashur ndjekës të portalit Konica.al! Duam t’iu prezantojmë rubrikën më të re e cila...

Udhërrëfyes për prindërit

Vaksinimi i fëmijëve/ Ç’duhet të dini

Vaksinat janë konsideruar si një ndër arritjet më të mëdha të mjekësisë që prej fundit...

I duhen trupit tënd

40 vjeç? Duhet t’i marrësh këto vitamina

Me moshën, mund të filloni të humbni më shumë nga minerali kalcium sesa ju përthithni....

Mjekët më të mirë shqiptarë & të huaj

Prezantim i Klinikës Online

Revista “Klinika Online” është një iniciativë e një grupi profesorësh të Universitetit të Mjekësisë së...

MHRA paralajmëron farmacistët

Trajtimi i diarresë shoqërohet me probleme të zemrës

Agjencia Rregullatore Britanike (MHRA) ka paralajmëruar për efekte serioze kardiake në pacientët që keqpërdorin ose...