MENU
klinika
Mësojeni!

Si bëhet eleminimi i barnave dhe heqja e ilaçeve nga trupi?

Sindroma Klinefelter

Kjo anomali prek vetëm djemtë dhe shkakton sterilitet

Sindroma Klinefelter është një anomali e kromozomit seksual në të cilin djemtë lindin me dy...

Mënyrat më të shpejta

4 ushqimet bazë që duhet të hani për të pastruar mëlçinë

Mëlçia është organi më i madh në trup. Ajo e mban trupin të pastër nga...

Trajtimi

Kujdes! Ky lloj helmi merret shpesh pasi spërkatet në bimë

Ketamina dhe fenciklidina janë ilaçe të ngjashme kimikisht që përdoren për anestezi. Ketamina është në...

Me efektivitet në rritje!

Një qasje e re për trajtimin e sëmundjeve të rënda

Për më shumë se 30 vjet, Steven A. Rosenberg, ka qënë pionier në zhvillimin e...

Si funksionojnë

Testet imazherike. Mësoni sa të rrezikshëm janë!

Procedurat e imazhit krijojnë fotografi të zonave brenda trupit që ndihmojnë mjekun të kuptojë nëse...

Çfarë thonë studiuesit?

A mund të jenë bakteret tona të dobishme në trajtimin e kancerit?

Ndoshta, thonë studiuesit nga Instituti Kombëtar i Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive (NIAID). Antibiotikët janë thelbësorë...

Mësoni si përgatitet!

Ky është ilaçi më i fuqishëm për të luftuar sëmundjen e psoriazis

Shafran i Indisë është një nga mjetet më efektive për psoriazis për shkak të vetive...

Parandalon një numër të madh sëmundjesh

Me tre përbërës ky lëng ju ndihmon me sistemin imunitar

Ky lëng është një mënyrë e shkëlqyer për të optimizuar nivelet e mineraleve dhe vitaminave...

Zbuloni shkakun!

Nuk mund të lëvizni kyçet për disa minuta?

Ngurtësia është ndjenja se lëvizja e një nyje është e kufizuar ose e vështirë. Ndjenja...

Flasin mjekët e studimit

Zvogëlimi i cisteve në vezore, zhvillimin e diabetit dhe…

Islanda mund të jetë thelbësore për të na ndihmuar të kuptojmë se si dhe pse...

Trajtimi i tyre

Simptomat e një çrregullimi mendor pas një ngjarje traumatike

Jo të gjithë ata që përjetojnë një ngjarje të rrezikshme zhvillojnë çrregullimin e stresit post-traumatik...

Reklama