MENU
klinika
Studimi

Sëmundja e plakjes së trurit, përse prek më shumë gratë

Receta e vetme e çajit të hithrës

Një filxhan në ditë dhe flokët tuaja do të rigjenerohen menjëherë

Në mjekësinë popullore hithra njihet si mbretëresha e bimëve mjekësore, për shkak të efekteve të...

Kujdes!

Shpimi i sistemit tretës mund të jetë fatal për jetën!

Ndonjë prej organeve të tretjes mund të shpohet, e cila shkakton një lëshim të përmbajtjes...

Trajtimi

Si ndikon stresi në dhimbjen që një person ndjen?

Faktorët psikologjikë që zakonisht kontribuojnë në dhimbje, veçanërisht dhimbje kronike, mund të përfshijnë ankthin, depresionin...

Mësojeni këtu!

Pyesni veten nëse keni artrit reumatoid ose osteoartrit?

Rishikoni përmbledhjet më poshtë nga Instituti Kombëtar i Artritit dhe Sëmundjeve Muskuloskeletale dhe të Lëkurës....

Çfarë thonë mjekët?

Kura më e mirë për artritin reumatoid

Artriti Reumatoid (RA) është një sëmundje e ndërlikuar. Askush nuk e di se çfarë e...

Studimi

Një lugë akullore në mëngjes, bën mrekulli me trurin tuaj

Në stinën e verës akulloret janë përveçse shumë të shijshme por edhe freskuese. Ato të...

Mësoni mënyrën më të re!

Rehabilitimi për njerëzit e verbër

Rehabilitimi për njerëzit që janë të verbër varet nga fakti nëse verbëria ishte e pranishme...

Nga se shkaktohen?

Çrregullimet më të zakonshme të të folurit

Shërbimet e rehabilitimit nevojiten për njerëzit që kanë humbur aftësinë për të funksionuar normalisht, shpesh...

Kujdes!

Këto baktere tek fëmijët mund të zhvillojnë një sëmundje…

Okult do të thotë i fshehur. Bakteremia është mikrob (baktere) në gjak. Pra, bakteremia okulte...

Mësoni shkaqet!

Nga se shkaktohen infeksionet në hundë?

Bakteret mund të shkaktojnë që puçrrat dhe plagë (furuncles) të formohen brenda kanaleve të  hundës...

Përdorimi i kësaj enzime

Për dështimin e zemrës, diabetin dhe çrregullime neurologjike

Koenzima Q10 (ubiquinone) është një enzimë që prodhohet natyrshëm në trup. Merr pjesë në proceset...

Reklama