MENU
klinika
Ka një arsye…

Pse disa njerëz kanë më shumë ftohtë se të tjerët?

Disa këshilla

Gjithçka që duhet të dini përpara se të filloni të vraponi

4 të vërtetat e mëposhtme do t’ju përgatisin të kaloni nga faza fillestare në fazën...

Rreziqet

A mund të ushtroheni nëse keni COVID-19?

Nëse ndiqni vendimet e Agjencisë Kombëtare të Shëndetit Publik, atëherë e dini që për momentin...

Ushqimet ku gjendet

Njihuni me përbërësin që mbron shëndetin e zemrës

Sipas një studimi të kryer nga Universiteti Loma Linda në Shtetet e Bashkuara dhe Instituti...

Disa nga shkaqet

Pse konstipacioni përkeqësohet me kalimin e moshës

Plakja sjell një sërë ndryshimesh në trup dhe kapsllëku është me të vërtetë një nga...

6 sekretet që ju ndihmojnë

Si të digjni sa më shumë kalori gjatë ecjes

Nëse keni vendosur të digjni më shumë kalori dhe të tonifikoni trupin tuaj në 2022-in,...

Zbuloni pse!

Nuk duhet të vishni të njëjtat rroba për dy ditë rresht

Duhet t’ju ketë ndodhur një herë që të shkoni në punë me të njëjtën veshje...

Si ta përgatisni?

Përfitimet dhe mitet e ujit Detoks

Hidratimi është shumë i rëndësishëm për shëndetin, ndaj shpesh rekomandohet pirja e tetë gotave ujë...

Sa ujë duhet të pini në ditë?

Truku i thjeshtë për të kuptuar nëse jeni të hidratuar

“Pini më shumë ujë”, kjo është këshilla që dëgjojmë shpesh nga mjekët. Megjithëse jemi të...

Ju dëmtojnë lëkurën

Gabimet më të zakonshme që bëni në dush

Një zakon i thjeshtë dhe i përditshëm si dushi mund të duket si procesi më...

Ja çfarë ndodh me trupin tonë

Arsyet pse është mirë të pini kafe

Pirja e kafesë nuk rrit rrezikun e sulmit në zemër siç mendohej më parë. Sipas...

Çfarë duhet të bëni?

Arsyet përse njeriu plaket më shpejt në dimër

Plakja dhe moti i ftohtë janë një kombinim jo dhe aq i mirë. Temperaturat e...