MENU
klinika
Shmangeni për këtë arsye…

Pse duhet ta përdorni sa më pak shprehjen ‘unë e di se si ndihesh’

Ja çfarë mund të zbuloni prej tyre

Shumë sekrete nga shëndeti juaj fshihen te këmbët

Këmbët e ftohta Nëse gishtat e këmbëve janë gjithmonë të ftohtë, një arsye mund të...

Mësojini…

Tre zakone të vogla për ta nisur ditën në mënyrën më të mirë

Të kesh një rutinë të fortë mëngjesi në baza ditore është shumë e rëndësishme, pasi...

Këshilla nga specialistët

Si t’i mbroni flokët gjatë motit të ftohtë

Nuk ka rëndësi se sa shumë përpiqeni t’i trajtoni flokët gjatë periudhave të ndryshme të...

Mësojini...

Hani këto ushqime për të jetuar më gjatë

Dieta që ndjekim ndikon në gjithçka, nga lëkura, pesha, përqendrimi dhe deri te nivelet e...

Djegie stomaku?

Çfarë duhet të dini mbi gastritin

Papritur, pas disa vakteve mund të ndjeni dhimbje apo një ndjenjë diskomforti në barkun tuaj....

Mësojeni…

Lëkurë e irrituar? Ushqimi që do t’ju ndihmojë ta hidratoni

Ju e dini që tërshëra është një zgjedhje ushqimore e shëndetshme. Por a e dini se mund të...

Disa këshilla

Qëndroni gjatë para ekranit? Si të shpëtoni nga dhimbja e syve

Ne të gjithë kalojmë shumë kohë përpara kompjuterit. Kjo, sigurisht, ka një ndikim në shëndetin...

Nëse po kaloni Covid-19

Këto tre përbërës do të pastrojnë mushkëritë tuaja

Pastrimi ose detoksifikimi i organizmit janë procese të detyrueshme, të cilat forcojnë imunitetin dhe largojnë...

Studimi

Arsyeja pse nuk duhet të pimë ujë kur hamë ëmbëlsira

Nje zakon që shumë prej nesh e kanë dhe ndoshta duhet ta shmangin. Sado e çuditshme...

Kujdes!

Nëse shihni këto shenja në këmbë, shkoni menjëherë te mjeku

Zakonisht nuk i kushtojmë shumë vëmendje këmbëve ose shputave tona, pasi i mbajmë të “fshehura” në këpucët...

Mos neglizhoni

12 kontrollet mjekësore që nuk duhet të shmangni kurrë!

Kontrolli fizik rutinë Disa persona vizitojnë mjekun e tyre çdo vit për një ekzaminim fizik...