MENU
klinika
Disa këshilla

Si të reduktoni ënjtjen e pjesëve të ndryshme të trupit…

Një gjendje serioze…

Shenjat që tregojnë se vuani nga ‘sëmundja e nxitimit’

Pavarësisht nga emri, sëmundja e nxitimit nuk është një gjendje e vërtetë mjekësore ose e...

Ja çfarë tregon

Jeni zgjuar me marrje mendsh? Trupi po ju jep disa sinjale

Marramendja në mëngjes dhe ndjenja e të fikëtit mund të ndodhin për një sërë arsyesh....

Si ta përgatisni

Maska pastruese e lëkurës me shegë dhe limon

Lëkura është pjesa më e ndjeshme e trupit të njeriut. Ajo ka nevojë për përkujdesje...

Kujdesi që ju duhet

Diabetikët më të prirur ndaj dëmtimeve nervore

Të dhënat e Federatës Ndërkombëtare Për Diabetin tregojnë se diabetikët përballen me rrezikun e problemeve...

Në vetëm 14 ditë

Ujë me limon për rënien nga pesha

Shtyllat kryesore të misionit për rënien nga pesha janë: ushqyerja e shëndetshme dhe aktiviteti fizik....

Gabimi që bëni kur pini çaj

Si të luftoni virozat?

Me gripin dhe Covid-19 nëpër këmbë, duhet treguar kujdes i shtuar ndaj shëndetit. Agronomi Zef...

Shmangni këto ushqime

Ndiheni shpesh të zemëruar?

Ndiheni të zemëruar apo të irrituar pa ndonjë arsye të dukshme? Nëse po, atëherë ekspertët...

Arsyet

Pse komplimentet që japim dhe marrim ndikojnë kaq mirë tek ne

Njerëzit shpesh hezitojnë të bëjnë komplimente duke menduar se fjalët në ajër s’kanë shumë vlerë...

Duhet të pini vetëm këtë lloj çaji!

Shfryn barkun dhe eliminon toksinat e tepërta

Fillimi i janarit shfrytëzohet si periudha më e mirë për të përcaktuar objektivat që doni...

Minus 5 kilogramë në disa javë

A funksionon metoda 16:8?

Nëse nuk e dini se çfarë është dieta 16:8 ekspertët kanë disa vite që e...

Faktet që duhet të dini

Si ndikojnë hormonet në trupin tuaj?

Ne shpesh jemi kushtëzuar me mendimin se hormonet janë nënprodukt i periudhës së pubertetit, që...