MENU
klinika
Mësojini këtu!

Karakteristikat e njerëzve që janë gjatë gjithë kohës të lumtur

Me siguri nuk e dinit!

Këto pajisje edhe kur fiken harxhojnë energji elektrike

Disa pajisje mund të fiken dhe të lihen në prizë vetëm kur dilni nga shtëpia...

Qëllimet që mund t’i vendosni vetes

Si të ushqeheni shëndetshëm në 2022

Le të jetë 2022-shi, një vit i mbushur plot shije duke provuar dhe eksperimentuar me...

Ja si ta zgjidhni njëherë e përgjithmonë

Keni probleme me skalpin dhe me zbokthin?

Kur bëhet fjalë për flokët, gjëja e parë që ju vjen në mendje është lyerja...

Maska me 3 përbërës

Si të kuroni aknet dhe acarimin e lëkurës

Ndonëse nuk përbëjnë rrezik për shëndetin, njollat në fytyrë, aknet, puçrrat apo çfarëdolloj problemi me...

E thonë ekspertët

Sa shpesh duhen prerë flokët?

Stilimi dhe modelimi i flokëve është një proces shumë personal megjithatë të gjithë njerëzit duhet...

Detox pas festave

Si të riktheheni në rutinën tuaj

Pas vakteve të rënda e kalorike të festave, trupi e ka shumë të nevojshme ‘të...

Zbulojeni!

Mënyra se si ecni tregon për personalitetin tuaj

Ekspertët e gjuhës së trupit thonë se në varësi të shpejtësisë së ecjes, qëndrimit dhe...

Disa këshilla

Si të qëndrojmë larg nga celulari në një ditë

Shumë njerëz janë bërë të varur ndaj celularëve e rrjeteve sociale. Një nga momentet kur...

I rregulloni shkëlqyeshëm me këto ushqime

Keni probleme me tretjen pas festave?

Ndjeheni të fryrë sa herë që hani? Mos u shqetësoni, u ndodh të gjithëve. E...

Nga monedhat kineze tek...

Çfarë duhet të mbani në portofol për më shumë para

Sipas feng shui-t, portofoli duhet të jetë gjithmonë i rregullt në mënyrë që energjia e...

Shenja shoqërore

Pse macet nuk reagojnë keq ndaj dikujt që i lëndon

Ekziston një stereotip i vjetër për ndryshimin midis maceve dhe qenve. Qentë janë të dashur...