MENU
klinika
Klod Mone

Peneli sqimtar i natyrës së Impresionizmit

Edicioni IV në arTurbina

“Legjendat Shqiptare në Novelat Grafike”, 42 artistë

Sot në orën 17:00, në skenën e “arTurbinës” publiku do të shohë ekspozitën dhe punimet...

Ankand

Pse kjo pikturë kushton 92 mln$?

Është shitur në një ankand në New York për gati 92 milionë dollarë një pikturë...

Leonardo da Vinçi

Si iu shkatërruan 12 vite punë për 1 minutë!

Leonardo da Vinçi, polimati ilatian i Rilindjes, lindi më 15 prill 1452 dhe vdiq më...

Kolorit ndryshimesh

Piktori Gjergj Meta vjen me ‘’Tiranë-Venecia-Nju Jork’’

Në Muzeun Historik Kombëtar është hapur ekspozita ‘’Tiranë-Venecia-Njy Jork’’ e piktorit të talentuar Gjergj Meta...

Mahnitëse

Shikoni çfarë bën kjo vajzë me flokët e saj!

Fotografja Krissy Elisabeth me flokët e saj të gjatë krijon imazhe në rrjetin social Instagram,...

Arti pamor shqiptar

Bukuria shqiptare me ekspozitë artistike në Vjenë

Vjena kanë qenë vendi i mikpritjes dhe i ngritjes së karrierrës të kulturës ndërkombëtare dhe...

Prizren, Kosovë

Në 28 nëntor do të zbulohet mozaiku i Skënderbeut

Më 28 nëntor, në qytetin e Prizrenit do të zbulohet mozaiku me pamjen e portretit...

Parma, Itali

Nëntori shpallet muaji i kulturës shqiptare!

Muaji nëntor është shpallur muaji i kulturës shqiptare në qytetin e Parmës në Itali. Shoqata...

Trashëgimi botërore

Një stacion treni në Berlin kthehet muze për hebrenjtë!

Një stacion treni që u përdor dikur për të deportuar popullsinë hebraike të Berlinit në...

Ngjarje dhe ndodhi!

Fotot më të bukura të javës!

Një paradë për të shënuar fillimin e festimeve vjetore Día de Muertos (Dita e të...

Fotografi të rralla me ngjyra!

Prizreni dhe Prishtina nga viti 1913

Disa fotografi të rralla me ngjyra të Prishtinës dhe Prizrenit të vitit 1913 janë publikuar...

REKLAMA