MENU
klinika
Prekëse!

Realiteti i sotëm përmes ilustrimeve!

gjetje e rrallë

Medalioni me porosi të Ali Pashë Tepelenës

Në shtëpinë e ankandit Kunkur të Gjermanisë është paraqitur një medalion i Periudhës Osmane që...

7 ditë aktivitet

Hapet Tirana Foto Festival për të apasionuarit e fotove

Hapet Tirana Foto Festival, Tirana Photo Festival është festivali i parë përmbledhës i disa konkurseve, ku...

Shkruan 'NY Times'

Historiku i skulpturës “NEWBORN” në Kosovë!

Një dekadë më parë, Fisnik Ismaili krijoi një skulpturë për të festuar shpalljen e pavarësisë...

Piktori Pjerin Sheldija

Një nga mjeshtrat e Shkodrës së madhe

Si e gjithë Shqipëria edhe Shkodra ka shumë vende që mahnisin nga bukuria çdo kalimtar,...

Zbuloni ku ndodhet!

Statuja më e lartë në botë, pritet inagurimi!

India është e vendosur të inagurojë statujën më të lartë në botë javën e ardhshme,...

Ekspozitë

Prezantohen në Paris 25 artistë shqiptarë!

25 krijues shqiptarë përmes poezive të tyre, tregimeve dhe pikturave do të promovohen para lexuesve...

Ekspozitë!

Kultura dhe arti islamik në Muzeun Britanik

Bota islamike po prezantohet këto ditë me artin dhe kulturën e saj në Muzeun Britanik....

Piktori i Natyrës

‘’Ditët e Mios’’ vijnë plot impresionizëm në Korçë

Për të 11-ën herë radhazi, nga data 25 deri në 28 tetor zhvillohet aktiviteti i...

Pikaso / 137-vjetori i lindjes!

Të pathënat e piktorit të madh, 9 fakte interesante!

Pablo Ruiz Picasso lindi në 25 tetor 1881 në Málaga. Ishte piktor, projektues grafik dhe...

Piktura bashkëkohore

Ellen Frank ambasadore për kulturën shqiptare

Më 23 tetor Ellen Frank pas projektit të saj “Cities of Peace” është rikthyer në...

E pabesueshme!

AICAN, makineria që vepron si një artist i pavarur!

Edhe pse teknologjia ka ndikuar në punimin e veprave të artit, prapë ka qenë gjithmonë...

REKLAMA