MENU
klinika
Dritan Nasi

“Subkoshienca Urbane” e shoqërisë sonë të papjekur

Ekspozita Ndërkombëtare e Artit

Driant Zeneli përfaqëson Shqipërinë në Venecia

Edicioni i 58-të i Ekspozitës Ndërkombëtare të Artit, i cili do të mbahet në periudhën...

Profil/ François Mitterrand

Piramida e Luvrit/ Njeriu që bëri të mundur ndërtimin e kryeveprës

François Maurice Adrien Marie Mitterrand (26 tetor 1916 – 8 janar 1996) ishte President i...

Galeria FAB

“Lutja” e Gazmend Lekës

Galeria FAB do të hapë dyert e saj për publikun që adhuron pikturën në ekspozitën...

Artistët e Mëdhenj

Kur Charlie Chaplin takoi Pablo Piccason

Sot, Pablo Picasso është rrallë herë jo i pranishëm në media. Biletat duhet të rezervohen...

Java e Trashëgimisë Kulturore

Edukimi përmes Kulturës

Me rastin e 29 Shtatorit, “Ditës Kombëtare të Trashëgimisë Kulturore” dhe të “Javës Europiane të...

Muzeu Historik Kombëtar

Rinis veprimtaria “Një pasdite në muze!”

Muzeu Historik Kombëtar ka nisur sezonin e ri me një sërë aktivitetesh kulturore. Ekspozita në...

Spektakli nga toka në qiell

Mobile Homme – Muzikë dhe akrobaci në ajër

Shfaqje muzikore dhe akrobaci në ajër është ajo që do të mbledhë në sheshin Skënderbej,...

Pikturat e rrugës

Muralja e Urës Vajgurore, ndër 10 më të mirat në botë

Revista prestigjioze zvicerane “Wild Walls” ka përzgjedhur muralen e pikturuar në qytetin e Urës Vajgurore...

Arti barok

Jusepe de Ribera dhe “Arti i Dhunës”

Jusepe de Ribera ishte një piktor i mrekullueshëm i trupit mashkullor. Jo trupi heroik, ideal,...

11 VITE NGA VDEKJA E "TETA OLLGËS"

Violeta Manushi, aktorja që skaliti me pasion dhe përkushtim përmendoren e pavdekësisë

Violeta Manushi, aktorja që skaliti me pasion dhe përkushtim përmendoren e pavdekësisë. Prej 11 vitesh...

Kauza e Teatrit

Pse kauza e Teatrit nuk kthehet dot në kauzë elektorale?

Opinioni publik është dominuar rishtazi nga debati për zëvëndësimin e godinës ekzistuese të Teatrit Kombëtar...

REKLAMA