MENU
klinika
10 shprehjet që nuk u thuhen fëmijëve

“Eja rregullojmë shtëpinë, se mos vjen njeri”

Legjenda e artit dhe pikturës

Andy Warhol, gjeniu që modeloi artin

“Në të ardhmen, të gjithë do të jenë të famshëm për 15 minuta” – thoshte...

Mit'hat Frashëri

Gravet: Libri i gjeniut të letrave

Më vjen keq t’a them prapë, po në të metat që ka Shqipëtari, përgjegjesija më...

Rrëfehet Rikard Ljarja...

“Si e pashë Ismail Kadarenë në kafe me agjentin e sigurimit”

Në romanin “Josifopedia” botuar nga Mapoedition, Rikard Ljajra tregon se si ka qenë në Kafe...

Ajo biseksuale, ai impotent

Jeta intime e Remark me aktoren Marlene Dietrich…

Legjenda e kinemasë dhe shkrimtari i famshëm i “Asgjë e re nga fronti i perëndimit”...

11 VITE NGA VDEKJA E "TETA OLLGËS"

Violeta Manushi, aktorja që skaliti me pasion dhe përkushtim përmendoren e pavdekësisë

Violeta Manushi, aktorja që skaliti me pasion dhe përkushtim përmendoren e pavdekësisë. Prej 11 vitesh...

Kauza e Teatrit

Pse kauza e Teatrit nuk kthehet dot në kauzë elektorale?

Opinioni publik është dominuar rishtazi nga debati për zëvëndësimin e godinës ekzistuese të Teatrit Kombëtar...

Gjon Buzuku

Dom Gjon Buzuku, ai që guxoi të shkruajë libër shqip

Gjithë çfarë ne dimë për dom Gjon Buzkun vjen si rrjedhojë e pasthënies së shkurtër...

Igor Bulyzhenkov

Shkencëtari rus: Po, unë besoj në punimin fizik të Nazarkos (Video)

Kjo është një intervistë e zhvilluar me fizikantin e njohur Prof. Dr. Igor Bulyzhenkov. Ai...

Mos e humbisni!

Buka dhe profesori/ Historia që përloti botën…

Pas vdekjes në moshë të shtyrë të një profesori, kthehet djali tij nga larg dhe...

Eksluzive

Seri Nazarko, 85-vjeçar, reciton disa strofa të poemës “Histori e Skënderbeut”…

Një përkushtim shumë personal dhe familjar për… Skënderbeun… Një Nazarko 85-vjeçar reciton disa strofa të...

Shpëtim Nazarko

Kur patriarkët e letrave i përgjigjeshin kërkesës për ndihmë në 1990-ën…

LETËRKËMBIMET/ Nuk ishte e vështirë për mua që të kuptoja pas tre-katër ditësh qëndrimi në...

REKLAMA