MENU
klinika
"Mëkatet" e qeverisë shqiptare!

Lufta italo-greke: e vërteta e vrasjes së Daut Hoxhës…

"The Telegraph' sugjeron..."

“Bëni një pushim në Berat, para se të mbërrijë gjithë bota”

      Media britanike shkruan për Beratin. Titulluar “Bëni një pushim në Berat, para...

Mistere ende të pandriçuara

Kur epidemia e vallëzimit, la pas… 400 viktima

       Këto ndodhi nisën dhe bitisën në mënyrë misterioze, askush nuk e di...

"Hello, London!"

Edison Ypi zhgënjyer nga Londra: Shtëpi të vogla, rrugë të mjera…

       Ke zbritur nga avioni. Sapo ke marrë trenin për ato pak kilometra...

Cili ishte ministri më pizeveng i Enverit?

“Ai shkonte natën, i dehur dhe rrihte Kadri Hazbiun në qeli”

       “Ishte krejt ndryshe nga ministrat e tjerë. Shfaqej serioz në publik në...

Shekulli XVII

Restauruar, Kisha e Shën Premtes

         E restauruar tanimë plotësisht, kisha e vjetër është kthyer në një...

Dashuria, fat tragjik!..

Një italiane e shqiptarizuar: shkrimtare dhe përkthyese!

       Kritike, përkthyese, poete, me origjinë italiane, një nga autoret e njohura të...

Lejla e talentuar dhe persekutuar...

Solistja e parë e Ansamblit, ndahet nga jeta

        Ndërron jetën në moshën 89-vjeçare, solistja e parë e Ansamblit, Lili...

Pse u eleminua Gadafi?

“Nëse kjo quhet Diktaturë, ç’lidership kanë Demokratët?!”

        Po të mos ishte e varur nga perëndimi, atëherë si do...

Qyteti i Humbur

Machu-Picchu-Enigmatik

      Rrënojat e qytetit të lashtë janë simboli i Perusë: një vend misterioz,...

"Gjest i pashembullt!"

Lufta në Irak: SHBA kthen 17,000 artefaktet origjinale

        “Sa madhështor që është dhe trim i çartur / dhe mendjemprehtë...

Rrëfehet ish-komandanti i Gardës

Çfarë më tha Kadri Hazbiu, mëngjesin e 18 dhjetorit…

        Publikohet historia e panjohur e kolonel Xhaferr Peçit me origjinë nga...

REKLAMA