MENU
klinika
Nga Vepror Hasani

Persekutimi i pasardhësve të themeluesve të Ersekës

Veshjet e grave shquhen me elemente arkaike ilire

Vina, qyteza arbëreshe…

Në rrugëtimin tim të fundit në Kalabri dhe provincat tjera (21-25 Gusht 2021), për herë...

I mbrojtur nga UNESCO

Mozaiku i Linit i hapur për publikun pas restaurimit

Mozaiku i Linit në Pogradec tashmë i restauruar ka tërhequr vëmendjen e publikut. Ministrja e...

Miratohet projekti

Restaurimi i Kishës së Manastirit të Shën Marisë së Athalit

Kisha e Manastirit të Shën Marisë së Athalit, e ndërtuar në malin e Athalit, një...

Dëshmia e rrallë e agjentit të CIA-s

Historia e panjohur e Avdul Hakan Banushit

Dashnor Kaloçi Pjesa e tretë Publikohet historia e panjohur dhe e rrallë e Avdul Hakan...

Me regji të Kaltraina Krasniqit

‘Vera Andrron Detin’, premierë madhështore në Venecia

Dje në Venecia të Italisë u shfaq premiera e filmit “Vera andrron detin” (Vera Dreams...

‘Spencer’

Kristen Stewart flet për rolin e saj si Princesha Diana

Kristen ka thënë se ka pasur momente gjatë xhirimeve kur është ndjerë sikur Diana. Kristen...

Ka këtë përgjigje!

A është Angela Merkel feministe?!

Së fundmi, duke folur me gazetarët pas një ngjarjeje me shkrimtaren nigeriane Chimamanda Ngozi Adichie...

Arsyeja e pabesueshme

Pse Kleopatra shpenzoi një pasuri për një pije

Ajo është shfaqur në dhjetëra filma të Hollivudit dhe dhjetëra libra, nga biografitë në romanet...

"Kam përdor aq armë sa meritoj titullin 'Gjeneral'!"

Rrëfimi special i Timo Fllokos: Nga roli i Kanan Tafilit te Kapo Dalipi!

Aktori Timo Flloko ka ndërtuar një portret të pangatërrueshëm në kinematografinë shqiptare. E nisi me...

Dëshmia e rrallë e ish-agjentit të CIA-s

Si dështoi atentati ndaj Enver Hoxhës?

Dashnor Kaloçi Publikohet historia e panjohur dhe e rrallë e Avdul Hakan Banushit me origjinë...

Përgjigja e Fishtës për gazetarin francez

“Pse shqiptarët janë hajdutë?”

Gjatë një interviste për gazetat britanike në vitin 1934, një gazetar anglez i drejton At...

REKLAMA