MENU
klinika
Kana ndërgjegjësohet

Pezullohet festivali i filmit

Motra e Agnellit, dhe vajza e Mussolinit

Djali i kryeministrit shqiptar me të cilin u dashurua Coco Chanel

Jusuf Vrioni lindi në Korfuz më 1916. I ati, Iliaz Vrioni, pat qenë dy herë...

'Xhamia Blu'

Shqiptarët që ndërtuan Stambollin

Kur viziton Stambollin mbushesh me krenari shqiptare. Në ato xhami të bukura që sundojnë kryeqendrën...

Flasin mediat më në zë të kohës

Bota mëson për Shqipërinë!

Kuvendi i Greçës për shkak të përmbajtjes që kishte dhe se kujt i drejtohej, do...

JSTOR

Shfrytëzojeni lirinë e leximit online!

        Për të larguar vëmendjen nga situata shqetësuese, si pasojë e pandemisë,...

Në karantinë me Shopenhauerin

“Asgjë nuk mund të jetë e bukur, pa të vërtetën”

            Filozofi gjerman Artur Shopenhauer fitoi famë vetëm në fund...

Rikthimi gradual...

Kina hap kinematë

Pas dy muajsh izolimi, Kina tashmë rihap kinemanë e parë, pas shpërthimit të pandemisë. Kinemaja...

Ndalohet "Mein Kampf"

Vetëm pandemia e mundi Hitlerin!..

Shitja e librit të famshëm të Adolf Hitlerit, “Mein Kampf”- “Lufta ime”, si dhe botimeve...

UNESCO

Biblioteka Digjitale Botërore

Sikurse njofton ministria e Kulturës, UNESCO ka bërë publik lajmin se tashmë, ju jepet një...

Sekreti 1 300-vjeçar

Si i mbanin frerët e pushtetit fiset Maja?

Arkeologët kanë zbuluar së fundmi, sekretin 1,300-vjeçar të fisit Maja. Kjo, falë teknologjisë moderne që...

Shkëlzen Halimi

Nesër… do ta shohim me nostalgji, të shkuarën e njerëzimit

Kurrë, ama bash kurrë, nuk e kisha menduar se një ditë, do të bëhemi të...

REKLAMA