MENU
klinika
Një ish-kryeministër pa varr?

Politikani i karrierës që Shqipëria veçse e dënonte

Koronavirus?

Hollandezët mbajnë radhë për… marijuanë!

Nën efektin e pandemisë, disa prej banorëve në Hollandë, kanë një tjetër shqetësim. Sipas “France24”,...

Maj 1971/ Fotoja e veçantë

Përfundimi i monumentit “Nënë Shqipëri” dhe skluptorët krah saj

Thanas Mustaqi ka postuar në llogarinë e tij në Facebook një foto të veçantë të...

"Efekti koronavirus"

Industria e filmit dëmet më të mëdha në 2 dekada

Sipas  përllogaritjeve të të ardhurave për kinemanë, kjo fundjavë shënoi nivelin më të ulët në...

Asnjë aktivitet

Austria ndalon me ligj “normalitetin”

Prej mesnate, ligji për parandalimin e koronavirusit ka hyrë në fuqi. Jeta publike është e...

Festa dhe gara me kuaj!

Anglezët nuk i “binden”as koronavirusit

Pavarësisht se në të gjithë Anglinë po përgatiten për masa shtrënguese për shkak të përhapjes...

COVID-19

Çfarë ndodh në Kanë?

       Pandemia e koronavirusit vë në pikëpyetje Festivalin e Filmit në Kanë. Autoritetet...

Shtypi amerikan

Oferta e SHBA-së për Shqipërinë më 1973

Histori / 1973. Ofertë e SHBA për Shqipërinë • Shkrim i gazetës amerikane “The Christian...

Parashikime të "sakta"

Si e paralajmëroi Hollivudi virusin COVID-19?

“Contagion”, një film i vitit 2011, sjell mes frikës së shkaktuar nga koronavirusi, situatën e...

Don Lush Gjergji

Kjo kohë të na mësojë mbi jetën e dashurinë…

        “Ky virus, për mendimin dhe vlerësimin tim, e ka “zhveshur” shoqërinë...

"Kinema në shtetrrethim"

A do t’i shihnit edhe ju filmat shqiptarë në shtëpi?

       Për kohën në shtetrrethim, të gjithëve atyre që nuk mund ta kuptojnë...

Kur bota... ndalet

“Nëse gjykoni, nuk keni kohë për të dashur”

      Këto kohë jo të lehta për mbarë botën, janë njëkohësisht një kohë...

REKLAMA