MENU
klinika
Ismail Qemali në Vjenë

Mikpritja europiane shqetësim për Turqinë

Da Vinçi rekord vizitash

Luvri hapi dyert 3 ditë për 24 orë

       Për herë të parë në historinë e tij, këtë fundjavë muzeu hapi...

Reuters

Mbyllen Karnavalet e Venecies

Megjithëse tërheq turistë nga e gjitha bota, autoritetet në Venecie kanë marrë vendimin për ta...

Realitet i rastësishëm?!

E pabesueshme! Koronavirusi u parashikua në këtë libër, më 1981

Dean Koontz është autori, i cili parashikoi shpërthimin e koronavirusit, në librin e tij të...

Kur flet mbreti

Qeveria e Zogut ndaloi me ligj bixhozin

       Nga Aurenc Bebja*, Francë – 23 Shkurt 2020 “L’Ère Nouvelle” ka botuar,...

"Puthja e maskave"

Kurorëzohen kështu, 220 çifte në Filipine!

Ceremonia e përvitshme martesore në Filipine, është shenjuar nga maskat kundër koronavirusit. Maskat, si dhe...

Marrëveshja e Rambujesë

Konferenca I ndërkombëtare e aspiratave të Kosovës

     Një nga ngjarjet më të rëndësishme të historisë së Kosovës, është takimi politik...

Maratona e pastërmetit

Durrësi bashkon vrapuesit e një kauze!

Me qindra sportistë dhe qytetarë, vendas e të huaj, iu bashkuan maratonës së vrapimit “Një...

Dëshmia e vëllait të Prenk Jakovës

Çfarë i kishte kërkuar Enver Hoxha kompozitorit të njohur?

       Publikohet historia e panjohur të Prenk Jakovës, me origjinë nga Gjakova, por...

“Mbledhje e jashtëzakonshme në parlament”

Shumë humor në komedinë e vitit

“Mbledhje e jashtëzakonshme në parlament” është një komedi e autorit anglez Ray Cooney, sa bashkëkohore...

Durrës 1928 – 1934

Histori/ Krijimi i akuatoriumit dhe thellimi i basenit në port

Krijimi i akuatoriumit dhe thellimi i basenit në portin e Durrësit është realizuar në fund...

Këshillat e vlefshme të një dijetari

“Shqiptarët janë peng të…, … askush nuk çan kokën për idetë”

Shqiptarët janë peng të mendimeve shterpe politike dhe të atyre që pa kurrfarë site, u...

REKLAMA