MENU
klinika
"Puthja e maskave"

Kurorëzohen kështu, 220 çifte në Filipine!

Marrëveshja e Rambujesë

Konferenca I ndërkombëtare e aspiratave të Kosovës

     Një nga ngjarjet më të rëndësishme të historisë së Kosovës, është takimi politik...

Maratona e pastërmetit

Durrësi bashkon vrapuesit e një kauze!

Me qindra sportistë dhe qytetarë, vendas e të huaj, iu bashkuan maratonës së vrapimit “Një...

Dëshmia e vëllait të Prenk Jakovës

Çfarë i kishte kërkuar Enver Hoxha kompozitorit të njohur?

       Publikohet historia e panjohur të Prenk Jakovës, me origjinë nga Gjakova, por...

“Mbledhje e jashtëzakonshme në parlament”

Shumë humor në komedinë e vitit

“Mbledhje e jashtëzakonshme në parlament” është një komedi e autorit anglez Ray Cooney, sa bashkëkohore...

Durrës 1928 – 1934

Histori/ Krijimi i akuatoriumit dhe thellimi i basenit në port

Krijimi i akuatoriumit dhe thellimi i basenit në portin e Durrësit është realizuar në fund...

Këshillat e vlefshme të një dijetari

“Shqiptarët janë peng të…, … askush nuk çan kokën për idetë”

Shqiptarët janë peng të mendimeve shterpe politike dhe të atyre që pa kurrfarë site, u...

Gratë që ndryshuan botën

Për sistemin ‘wireless’ duhet falënderuar një femër!

       Gratë ose ndryshe seksi i dobët, shpesh përballen me pengesa të shumta...

Çdo dy javë, një gjuhë zhduket

Nëse i flisni dikujt në gjuhën e vet, do t’i hyni drejt e në zemër!

      Në etimologji gjuha amtare është gjuha që nëna i flet fëmijës. Pra,...

MARUBI-MUAJI I KUJTESËS

Shkodër, 1990: Besimtarët rikthehen në shtëpinë e Zotit

      Është nisma e ndërmarrë prej ministrisë së Kulturës, që ka gjetur mbështetje...

"Zanatin e vodha nga dritarja"

Zef Deda tregon “incidentin” artistik

     Është humoristi i të gjithëve. Me talentin e dashurinë për fjalën artistike dhe...

Banda arabe në Gjermani

Burg grabitësve të monedhës së artë 100-kilogramëshe

        Kanë marrë dënimin, personat që kryen grabitjen në muze, në vitin...

REKLAMA