MENU
klinika
Deklaratat e Esat Pashës

“Gjermania më në fund do të mposhtet”

Gjysmështizë... për Pagarushën

Kosova nderon mbretëreshën

      Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka shpallur ditë zie 9...

"Si macja me miun"

Dyshja 80-vjeçare: Tomi dhe Xherri… festojnë ditëlindjen

      Një maçok përtac, gjithmonë i bezdisur nga miu që jeton në shtëpinë...

"Statujëza e artë"

OSCAR – kureshtja zgjat dhe fare pak…

Mbrëmja e sotme, shënon kulminacionin e një serie festimesh dhe ngjarjesh, me pjesëmarrjen  e gjerë...

E papritur!

Kinematografia në zi, ndërron jetë aktori i njohur hollivudian

Kevin Conway është ndarë nga jeta të mërkurën e 5 shkurtit si pasojë e një...

Intervistë ekskluzive nga Mentor Nazarko

Ermenji, ballisti i rikthyer për të shpëtuar kombin…

Balli Kombëtar humbi dhe me fitimin e luftës nga Nacionalçlirimtarët, Abaz Ermenji largohet nga Shqipëria...

"Amaneti"

Çfarë kishte shkuar Nexhmije Pagarusha?

Me emër e firmë, një kolazh këngësh nga një tjetër zë i madh i muzikës...

Albin Kurti ndihet i dobët...

“Këngët e saj po më sillen nëpër kokë. Zëri i saj s’pushon”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përcjellngushëllimin për ndarjen nga jeta të ikonës së muzikës shqiptare,...

Kush ishte Dikensi?

“Nuk duhet të na vijë turp nga lotët”

        Dikensi lexohej në mbarë Anglinë viktoriane: nga mbretëresha deri tek minatorët...

Ramë Lahajt i flet shpirti...

“Sa të kem frymë, do të mburrem me artin tënd hyjnor”

Tenori shqiptar me famë botërore, Ramë Lahaj, ka reaguar përmes një statusi në “Facebook”, ku...

Dy yje, dy ikona

Gjergj Leka: Pagarusha na mësoi si këndohet shqip

Kompozitori Gjergj Leka, është prekur thellë nga ndarja nga jeta e “bilbilit” të muzikës shqiptare,...

Shuhet Bilbili i Kosovës

Baresha iku… mes jehonës së Bjeshkëve të Nemuna

Këngëtarja e madhe e muzikës së këngës popullore dhe asaj të lehtë shqiptare, shuhet në...

REKLAMA