MENU
klinika
Eposi i kreshnikëve

Përse jo në UNESCO lahuta shqiptare?

"Gomorra"

Antiitaliani i guximshëm, apasionant e brutal

       Autori i miliona kopjeve të shitura në mbarë botën dhe përkthyer në...

Ekspozita që la në mes

Arti në zi/ Ndahet nga jeta para kohe vëllai i aktores

Artisti i njohur Agim Mujo është ndarë nga jeta në moshën 63-vjeçare. Ai është vëllai...

Portreti i Skënderbeut

Absurdi në ’82, çfarë i kërkonte Shqipëria-Bashkisë së Parisit?

Historia e emërtimit të një sheshi në Paris me emrin e Skënderbeut dhe ngjarjet rreth...

Ç' shkruan Aurel Plasari?

Kur po ndryshohej shqiponja e flamurit!

Në faqen e tij në rrjetin social Facebook, Aurel Plasari ka shkruar diçka në lidhje...

Deklasifikohen dokumentet…

Sa flori prodhohej në Rubik para viteve ’90?

Prej vitesh në media është raportuar lidhur me sasinë e materialeve të çmuara që nxirreshin...

Disa piktura të asaj periudhe do ju çudisin!

Si mendohej bota para 100 viteve?

Përpara një shekulli, arritjet teknologjike falë të cilave jeta jonë sot është kaq e thjeshtë,...

Nga Fritz Radovani

“Si mund të falet gjykatësi kur je i pafajshëm…?!”

-Nga Fritz Radovani- 11 Mars 1948, ora 05.00; Te Zalli i Kirit, Shkodër 25 burgjeve...

"Delegacioni"

OSCAR – Shqipëria kandidate?!

      Me regji nga Bujar Alimani dhe skenar të të ndjerit Artan Minarolli,...

Në gjuhën e të vërtetës historike

Epiri dhe Thesprotia shqiptare

      Shqiptarët në Epir janë autoktonë. Që nga epoka e bronzit, ndoshta edhe...

"Vetmia kolektive"

Fotografi zhduk celularët!

      Pikërisht tani, me të gjitha gjasat, këtë artikull po e lexoni nga...

Akuarel

Bienalja III Ndërkombëtare Tiranë

     Mos “përtoni” ta shihni Tiranën, nën magjinë e akuarelit! Dy edicionet e suksesshme...

REKLAMA