MENU
klinika
“Pak Kyongni 2019”

Kim Uchang: Kadare sjell më afër historinë

Jimi Hendrix

Gjeniu i kitarës Al

     Historia e vdekjes së kitaristit dhe këngëtarit të famshëm është po aq legjendë,...

Falimenton "Express"

Rreshtat e fundit: Bëni qejf me telefonat e ndyrë!

     Për gazetën amerikane ‘Express’, e enjtja do të jetë dita e saj e...

Mos!

Ankara: “Istanbul Photo Awards 2019”

      “Istanbul Photo Awards”, organizuar nga AA, dëshmoi se ishte një ndër konkurset...

Kur nderohej princ Vidi

Shkolla e parë shqipe e Gjakovës

       Fotografia e mësipërme i përket periudhës kohore, mes viteve 1916-1917. Në të...

Rrëfimi

Sekretari i Mehmet Shehut: Të pathënat e bunkerëve të Enverit

Flet ish-zyrtari i lartë i ushtrisë shqiptare, Hysen Qendro: Vendi ynë i vogël me numër...

Zbulohet shkrimi i lashtë

Jezusi ishte i martuar me Maria Magdalenën, kishin edhe fëmijë

Ajo që do të lexoni është një histori detektivësh. Ne kemi zbuluar një shkrim të...

Pesë botime

Shqipërimet e panjohura të Nolit, studiuesi i gjen te shqiptarët në Amerikë

Pesë botime të shqipëruara nga Fan Noli janë gjetur në Amerikë nga studiuesi i historisë...

Vepra e disa shqiptarëve të mëdhenj të frymëzon…

Kush janë shqiptarët që ndërtuan Stambollin?

Vepra e disa shqiptarëve të mëdhenj të frymëzon… -Mimar Sinani lindi në vitin 1490 dhe...

“Nëse ferri ka formë kampi, ai ishte realizimi perfekt”

Prifti që shpëtoi 101 myslimanë nga pushkatimi gjerman

Një prift pak i njohur i cili për hirë të së vërtetës, meriton të jetë...

Profil/ Pavlina Nika

Një gabim në këngë, një fjalë dashurie… kushedi ku përfundoje!

Pavlina Nika, këngëtare shqiptare dhe pionere e skenës me origjinë korçare e lindur më 15...

"Tournee festivals"

Shtatori bashkon Shqipërinë, Italinë dhe Malin e Zi

     Projekti i përbashkët mes Shqipërisë, Italisë dhe Malit të Zi, mbledh nga 18-26...

REKLAMA