MENU
klinika
Seksi i Dytë

Zbërthimi që Simone de Beauvoir i bëri gruaj

Edicioni IV në arTurbina

“Legjendat Shqiptare në Novelat Grafike”, 42 artistë

Sot në orën 17:00, në skenën e “arTurbinës” publiku do të shohë ekspozitën dhe punimet...

Ndryshim Stadesh

Pse libri sot është në krizë?

Nga Eugent Kllapi Në ”Logjikën e Mbyllur Gutembergiane” libri ishte totalisht në tutelën dhe privilegjimin...

Ankand

Pse kjo pikturë kushton 92 mln$?

Është shitur në një ankand në New York për gati 92 milionë dollarë një pikturë...

Ditët e Kulturës

Çfarë sjell edicioni i 21 i Panairit të Librit në Tiranë?

Hapet edicioni i 21 i Panarit të Librit në Tiranë në Pallatin e Kongreseve. Në...

Mos e humbisni!

‘Krimet e Grindelwald’ në Kinema Imperial

Duke filluar që sot, në Kinema Imperial, transmetohet filmi i serisë “Fantastic Beasts”, ‘The crimes...

“Së bashku për Skënderbeun”

Artistët shqiptarë koncert në Itali

Artistë si Inva Mula, Dua Lipa, Ermal Meta Ramë Lahaj, Erza Muqolli, Genc Tukiçi, Eno...

Si e ndau pasurinë

Testamenti i plotë i Mid’hat Frashërit

Ky është testamenti i plotë i Mid’hat Frashërit, depozituar në Gjykatën e Tiranës më 4...

Histori kombëtare

Ekspozitë për Kongresin e Manastirit, shikoni suprizat!

Me rastin e 110-vjetorit të Kongresit të Manastirit, kësaj ngjarje kaq të madhe për kombin...

Mid’hat Frashëri mes polemikave

Maks Velo: Mid’hat Frashëri ishte antikomunist, properëndimor!

Ndërsa debati vazhdon, nëse duhet apo jo që Mid’hat Frashëri të rivarroset dhe të nderohet...

Personalitet kombëtar

Mit’hat Frashëri, çfarë thotë për kombin, shqiptarët?

Me rastin e 25-vjetorit të lirisë dhe pavarësisë së kombit shqiptar, në dhjetor të vitit...

Detajet

Eshtrat e Mid’hat Frashërit mbërrijnë në Shqipëri

Kanë mbërritur në Shqipëri eshtrat e personalitetit të shquar të kulturës e të letrave shqipe,...

REKLAMA