MENU
klinika
Qëllime dhe fitore

Kryengritjet e shqiptarëve në shekuj, armiqtë e tyre

Sadik Bejko

Faik Ballanca, in memoriam

Kur mendoj sot për Faik Ballancën, kam parasysh një mbresë thatësire (veti kjo e zërit...

Një femër çdo pasdite

Në shtrat me Mussolini-n

Benito Musolini dashuroi më shumë se të gjithë politikanët italianë të shekullit të fundit. Nuk...

Copëza kujtimesh

Shënime të Dritëro Agollit

Jo rrallë , këto muaj që lexoj e lexoj shënime , letra , përshtypje ,...

Almanak

Çfarë ka ndodhur më 15 shtator?

1789 – Kongresi amerikan krijon Departamentin e Shtetit nga Departamenti i mëparshëm i Punëve te...

Zëvendëson Lovaton

Bebe Rexha bashkëpunon me David Guetta-n

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Bebe Rexha është bërë pjesë e projektit të DJ dhe producenti...

Nga Visar Zhiti

Ç’i thoshte Dantes kur e përkthente Pashko Gjeçi?

Teksa ikja, ndieja hidhësirë në buzë, jo prej kafes. A do të dimë të qeshim?...

Nis edicioni i 13-të i IHRFA

Kërcënimi i së vërtetës

Edicioni I 13-të I Festivalit Ndërkombëtar të Filmit për të Drejtat e Njeriut hap siparin...

Festa të pret!

“Peza n’festë, do vish?”

Koordinata vendore që do të na mbledhë bashkë sikundër çdo shtator është sërish Peza. Duket...

Festivali Mbarëkombëtar i Teatrit

Bëhuni gati, po vijnë ditët e teatrit në arTurbina

Me sa duket surprizat e muguara në Tiranë do të rikthehen siç i ka hije...

Të vrapojmë me ritmin e qytetit

Maratona e Tiranës, vrap dhe turizëm në kryeqytet

Në tetor, kryeqyteti shqiptar bëhet gati të presë 2500 garues të moshave të ndryshme nga...

"Dritë e gushtit”

Roman i dramave njerëzore dhe qëndresës

Nga Granit Zela/ Kur Uiljam Folkneri (1897-1962) nisi të shkruajë romanin “Dritë e gushtit” në...

REKLAMA