MENU
klinika
Baudelaire dhe Rreshpja

Mallkimi i të qenit poet

Muzeu Kombëtar i Fotografisë Marubi

Marubi në Milano me ekspozitën “Rituali Fotografik”

Është hapur në Milano të Italisë, ekspozita “Rituali Fotografik” me fotografi të Muzeut Kombëtar të...

5 vjet në përndjekje

Dokumentat sekrete për Mid’hat Frashërin

Nuk u deshën shumë ditë që nga riatdhesimi i Mid’hat Frashërit në tokën shqiptare, që...

Letërsia shqiptare

Panairi 2018, arritje e problematika

Nga Eugent Kllapi/ Sot mbyllet një festë e madhe me kuptim të gjithanshëm për një...

Kurë Mjekësore

Njehësohuni me artin në muzeume, me natyrën

Shkencëtarët thonë se dhimbja e dhëmballës shuhet kur ti fillon të ecësh, prandaj ecni sa...

Nuk i kishit ditur!

Mësoni më në fund kuptimin e këtyre shenjave!

Italianët janë një popull ekspresiv, jo vetëm me pasurinë e fjalëve melodioze, por edhe me...

Kohë lufte…

Fotografia që preku zemrën e mijëra njerëzve!

Kjo foto ikonë është marrë nga Claude P. Dettloff, më 1 tetor 1940, teksa Regjimenti...

Tom duket i lumtur...

Princi Charles dekoron me medalje Tom Hardyn

Princi Charles ka dekoruar aktorin Tom Hardy, me medaljen CBE (‘Commander of the Most Excellent...

Edicioni i 21-të

Ja kush i fitoi çmimet në Panairin e Librit!

Janë ndarë dje, një ditë përpara përfundimit të edicionit të 21 të Panairit të Librit,...

1307, Harkëtari Vilhelm Tel

Sipas legjendës, qëlloi mollën apo kokën e të birit?

Një mëngjes të shtune, një njeri i quajtur Vilhem Tel, po zbriste në tregun e...

Pse i kishim aq qejf?

A keni nostalgji për këto personazhe vizatimore?

Të gjithë ne pa përjashtim, jemi rritur duke qendruar përpara televizorit dhe duke parë këto...

Almanak

Histori: Çfarë ka ndodhur më 19 nëntor?

1863 – Lufta Civile Amerikane – Presidenti Abraham Linkoln mban një fjalim në ceremoninë e...

REKLAMA