MENU
klinika
Personalitet artistik

Viktor Zhysti, një jetë e tërë profesionale në artin shqiptar

Drama shqiptare

“Kreolët e Ballkanit” sjell Enver Petrovskin në teatër

Me regji të Enver Petrovskit vjen premiera “Kreolët e Ballkanit” në Teatrin Kombëtar ‘’Kujtim Spahivogli....

Kush do jetë kampioni?

Hakmarrje/ Creed, kundër djalit të Ivan Dragos!

Të gjithë ne i kemi parë sëritë e filmit “Rocky”, Rocky Balboa, interpretuar nga legjenda...

Flasin për jetën dhe vdekjen

Si e takoi Zef Bunga në parajsë Ana Frankun?!

Opera ‘Anne & Zef’, një produksion i Opera Spanga-s të Holandës, do të zhvillojë një...

Artisti i Popullit

Aktori i shquar i skenës dhe ekranit Sulejman Pitarka

Sulejman Pitarka është një personalitet i madh. Ky artist intelektual, falë aftësive të tij të...

Madhështori Reshat Arbana

Nga Eugent Kllapi/ Ku ka kinematografi të vërtetë ekziton dhe Reshat Arbana brenda në të....

Vështrim filmi

Filmi “Nëntor i ftohtë”, një monument i vërtetë

Friedrich Schillerit më se dy shekuj më parë kishte shkruar: “sot kudo sundon nevoja, që...

Foto: Si ishin dhe si janë!

Leo, Johnny, Brad/ Dikur ishin shokë, ndërsa sot…

Hollywood-i është i mbushur me aktorë dhe aktore tashmë të famshëm për shkak të filmave...

Alpet e bukura shqiptare

“Mali i Harrum” premierë në kinema

Këto ditë nëntori për publikun shqiptar, vjen filmi “Mali i harrum” me skenar dhe regji...

Mjeshtri i Madh i Filmit

Ikën perandori i fundit, Bernardo Bertoluçi u shua

Shuhet nga jeta në moshën 77 vjeçare pas një beteje perandorake me një sëmundje të...

Komedi familjare

arTurbina sjell ‘’Këmbëzbathur në Park’’

Në datat 1-2 dhjetor do të jepet si premierë në arTurbina komedia “Këmbëzbathur në Park”....

E kujtoni emrin?

E kush nuk e njeh këtë sherif të kinemasë?! Sot 77 vjeç

I lindur më 23 nëntor 1941 në San Prospero Parmense (provinca e Parma, Emilia-Romagna) Francesco...

REKLAMA