MENU
klinika
Rrëfen ‘Rosso Istria’

Si u masakruan italianët nga jugosllavët e Titos?!

E shtuna e fëmijëve

Doni t’i gëzoni fëmijët tuaj? Shkoni me ta në teatër!

Në Teatrin Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli” çdo të shtunë ora 10:30 do të jepet shfaqja...

Komedia Shqiptare

Teatri ‘’Petro Marko’’ sjell komedinë ‘’Sundimi i Gruas’’

Teatri ‘’Petro Marko’’dhe Qendra e Kulturës dhe Artit Vlorë në fundjavë do të vijë ndryshe....

Antonio Kowdrin

Rrugëtimi i një artisti të talentuar

Antonio Kowdrin është një aktor i talentuar që shenjohet së fundmi me filmin “Portreti i...

Vetëm 34 vjeçe

Jo vetëm më e bukura, por edhe më e paguara!

Scarlett Johansson, e lindur më 22 nëntor 1984 është një aktore dhe këngëtare amerikane, më...

Dashuria s’mjafton!

Pas shprehjes ‘thuaj jam mbret’, Drilon Hoxha “godet” përsëri

Pas prodhimit dhe suksesit të filmit “Drejt fundit”, ku u bë i famshëm me shprehjen...

75 vjeç

Ndahet nga jeta aktori i mirënjohur Sulejman Dibra

Është ndarë nga jeta mbrëmjen e djeshme aktori i mirënjohur Sulejman Dibra. Ai ka ndërruar...

Zbulojeni

Liam Neeson në një film te ri, prapë me tropojanë?!

Katër aktoret e njohura, Viola Davis, Michelle Rodriguez, Cynthia Erivo dhe Elizabeth Debicki bashkohen bashkë...

Foto të rralla

Charlie Chaplin siç nuk e keni parë asnjëherë!

Charlie Chaplin lindi më 16 prill 1889 në Londër dhe vdiq më 25 dhjetor 1977...

Filmi Shqiptar

Rrugëtimi i një patriarku të kinematografisë shqiptare

Nga Eugent Kllapi/   Atë e shikoje para disa vitesh serioz, me një kapele në...

Tom duket i lumtur...

Princi Charles dekoron me medalje Tom Hardyn

Princi Charles ka dekoruar aktorin Tom Hardy, me medaljen CBE (‘Commander of the Most Excellent...

Pse i kishim aq qejf?

A keni nostalgji për këto personazhe vizatimore?

Të gjithë ne pa përjashtim, jemi rritur duke qendruar përpara televizorit dhe duke parë këto...

REKLAMA