MENU
klinika
Dramaturgjia shqiptare

‘’Deka e Skënderbeut’’ para 101 vitesh në skenë

Game of Thrones

Midis 50 aktorëve kryesorë, edhe një shqiptar!

Nuk është gjë e mirë për Shqipërinë, por a e dini se, për momentin, më...

Kinematografia shqiptare

Filmi ‘’Delegacioni’’ ia doli, fitoi çmimin e parë

“Delegacioni“ me skenar të Artan Minarollit e me regji të Bujar Alimanit është shpallur fitues...

Mos e humbisni!

Festivali i 13 Ndërkombëtar i Filmit në Romë

Nga dita e sotme deri më 28 Tetor do të zhvillohet në Romë të Italisë,...

Drama shqiptare

Filmi ‘’Albania Gangster’’ fillon për ju në Cineplexx

Sot në kinemanë Cineplex në TEG jepet filmi i ri ‘’Albania Gangster’’. Ky film është...

Diçka ndryshe!

“Tri gra dhe Misugi”, premierë në Teatrin Eksperimental

Sot, në orën 20:00 në Teatrin Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, në sallën ‘Goethe’, ngjitet në skenë...

Dramë njerëzore

”Pengu” vjen në skenë në teatrin ‘’Aleksandër Moisiu’’

Gjatë tre netëve në teatrin e Durrësit “Aleksandër Moisiu” është përjetuar lum me duartrokitjet e...

Kuriozitet!

7 filma horror që janë bazuar në ngjarje reale!

Për të gjithë të apasionuarit e filmave, duke qenë se sot është e marta e...

Edicioni i MetroFest 2

“Rrajët lëvizin” dhe një festival që ia del në Tiranë

Metropol Teatër kishte festë. Metro solli hare natën e fundit të festivalit #MetroFest2, i cili...

91-vjeçari rilind

Kolosi 91-vjeçar nga Korça risjell ‘’Kopracin’’

Rikthehet në moshën 91 vjeçari, aktori i mrekullueshëm Koço Qëndro në kryerolin emblematik të Harpagonit,...

Histori të dhimbshme

Remo Girone vjen në Shqipëri me film italo-shqiptar

Dje kanë filluar xhirimet e filmit të ri me regji të Namik Ajazit ‘’Portreti i...

"Oskari dhe Tezja Rozë"

Çfarë më tha Roza Anagnosti pas shfaqjes!

Të Shtunën që kaloi, nuk munda ta shoh shfaqjen “Oskari dhe Tezja Rozë”, në Teatrin...

REKLAMA