MENU
klinika
Teatri Eksperimental

“Oskari dhe tezja Rozë” ju presin në teatër

Festival kulturor

Teatri shqiptar në Maqedoni ngroh artdashësit

Duke filluar nga 5 tetor, deri të enjten, 11 tetor, në Dibër po mbahet edicioni...

Metrofest 2

“Metrofest”, ndërthurja e tradicionales me modernen

“Metrofest” është festivali që po sjell në skenë dramën shqipe të arkivës, por jo vetëm...

Metrofest 2

“Mbesa e krahinarit”, dedikim për “krahinarët” e ditëve tona

“Metrofest 2” është manifesti i dramës shqipe për këtë vit në jetën teatrore të vendit....

Metrofest 2

“Rrajët lëvizin”, drama e Koliqit ngjitet në skenë

Teatri “Metropol” është shndërruar në shtëpinë e dramës shqipe këto dy javë kur po mbahet...

"Metrofest 2"

“Makaronat e Shejtanit” në Metropol

Teatri Metropol nën moton “Drama shqipe si laborator njohjeje dhe kërkimi” e mbi të gjitha...

Teatri Metropol

“Dogfall” nën regjinë e Stefan Çapalikut

Stefan Çapaliku pas librave, si pjesë thelbësore e përditshmërisë së tij, duket se ka tërheqje...

Historia e Lazaratit

“The Brave”, premierë në kinematë e Tiranës

Lazarati ishte fshati më i famshëm i Shqipërisë për shkak të drogës, që kultivohej e...

Yjet e Kinemasë

Ingrid Bergman, mishërimi i femrës në kinema

Ingrid Bergman, (lindi më 29 gusht 1915, Stokholm, Suedi dhe vdiq më 29 gusht 1982,...

Regjia nxitëse e Kapidanit

Një shfaqje me një betim si “Kryet e Hudhrës”

Nga Ilnisa Agolli/ “E kemi amanet që të huajve mos i japim zanatin”, u tha...

Kinemaja Amerikane

Netflix, ndihmë apo rrënim për kinemanë?

Nëse nuk e keni vënë re, 2018 është tashmë viti i Netflix. Madje mund të...

Teatri i Operas dhe Baletit

“Lakuriqi i Natës” rikthehet në skenë

Pas suksesit me rikthimin në skenë të Operës “Carmen”, Teatri Kombëtar I Operas dhe Baletit...

REKLAMA