MENU
klinika
Video

Sfidat e femrës shqiptare në monodramën ‘Infermiere Eva’

Yjet e Kinemasë

Penelope Cruz, ikona spanjolle e kinemasë

Aktorja spanjolle Penelope Cruz është e njohur për rolet në filma të tillë si “Vanilla...

Teatri Kombëtar

“Terror” rikthen Yllka Mujon në skenë

Pas Festivalit Mbarëkombëtar të Teatrit, jeta teatrore në Tiranë është gjallëruar dhe vëmendja e publikut...

Teatri Metropol

Rikthehet “Metrofest 2”, manifest i dramës shqipe

Teatri në Tiranë për sezonin e ri artistik është më i gjallë se asnjëherë më...

Ndarja e Çmimeve

“Vdekja e Dantonit” triumfon në FMT

Festivali Mbarëkombëtar i Teatrit përmbylli mbrëmjen e djeshme një rrugëtim 1 javor, manifest të vlerave...

Festivali i Teatrit

“Vdekja e Dantonit” shfaqja e fundit e FMT

Festivali Mbarëkombëtar i Teatrit mbërrin në ditën e fundit të tij pas një rrugëtimi një...

Festivali i Teatrit

“Babai”, rikthimi i Reshat Arbanës

Festivali Mbarëkombëtar i Teatrit do të ngjisë në skenë shfaqjen e parafundit me fillim nga...

Festivali i Teatrit

“Gomari i Babatasit”, satira që fshikullon politikën

Festivali Mbarëkombëtar i Teatrit do të vazhdojë sot në ditën e parafundit me fillim nga...

Yjet e Kinemasë

Brigitte Bardot mbush 84 vjeç

Brigitte Anne-Marie Bardot është balerinë, modele dhe aktore franceze që u bë një ikonë ndërkombëtare...

Festivali i Teatrit

“Vetëvrasësi”, për të triumfuar edhe në FMT

Festivali Mbarëkombëtar i Teatrit do të vazhdojë me sot me fillim nga ora 21:00 në...

Festivali i Teatrit

“Ata që ikin” … për të qenë të lumtur!

Festivali Mbarëkombëtar i Teatrit do të vazhdojë me sot me fillim nga ora 18:00 në...

Festivali i Teatrit

“Medea”, tragjedia ku urrejtja dhe hakmarrja fitojnë

Tragjedia greke “Medea” e autorit Euripidi, do të ngjitet në sallën “Moliere” të Teatrit Kombëtar...

REKLAMA