MENU
klinika
Festivali i Teatrit Tiranë

Debutojnë “Pirro” dhe “Qiell i heshtur”

Yjet e Hollywood

Tom Hanks, udhëtim mes komedisë dhe dramës

Tom Hanks, ( emri i plotë Thomas J. Hanks i lindur më 9 korrik 1956,...

Festivali i Teatrit

“Dy duzina me trëndafila”, kur martesa shkon për dreq

Mbrëmjen e djeshme në skenën e “arTurbinës”, në kuadër të Festivalit Mbarëkombëtar të Teatrit, u...

Festivali i Teatrit

“Senatori Fox”, përtej fasadës dhe intrigave të pushtetit

Festivali Mbarëkombëtar i Teatrit vijon pasditen e sotme rrugëtimin me shfaqjen “Senatori Fox”, të sjellë...

Aktori i madh shkodran

Artisti i Merituar Bep Shiroka

Nga Andreas Dushi Po të ishte gjallë, sot do të festonte 85 vjetorin e lindjes, duke...

Filmat e Hollywood-it

10 filmat të cilët kanë fund të ndryshëm nga librat

Është e rrallë që një adaptim kinematografik i Holliwood-it të jetë i njëjtë me historinë...

Festivali i Teatrit

“Pengu”, shfaqja që mbajti në tension publikun

Festivali Mbarëkombëtar i Teatrit ka vijuar rrugëtimin e tij mbrëmjen e djeshme me shfaqjen “Pengu”,...

Yjet e Kinemasë

Mesazhi prekës i Delon për dashurinë e jetës së tij

“Romy Schneider do të kishte mbushur 80 vjec sot, e diel, 23 shtator. Për ata...

Festivali i Teatrit - "Kaligula"

Regjisori Koliqi: Dënimi i “Kaligulave” të pushtetit

“Kaligula” ishte shfaqja e dytë në radhë në kuadër të Festivalit Mbarëkombëtar të Teatrit i...

Barazia Gjinore

Sean Penn: Lëvizja #MeToo do t’i ndajë më shumë burrat dhe gratë

Sipas Sean Penn, lëvizja #MeToo është e frymëzuar nga “ngarje të paqarta”. Në një intervistë...

Festivali i Teatrit

“Tag”, komedia që na ironizon të gjithëve

Festivali Mbarëkombëtar i Teatrit nisi mbrëmjen e djeshme rrugëtimin një javor si ngjarja më e...

Festivali i Filmit

Rama: “Marubin” do e mbështesim vit pas viti

Kryeministri Rama ishte mbrëmjen e djeshme i pranishëm në ceremoninë përmbyllëse të Festivalit Ndërkombëtar të...

REKLAMA