MENU
klinika
Tragji-komedi

“Babai” ngjitet në skenën e A.Z Çajupit

Akademia Marubi

Rama dhe Linda, bashkë për filmin e fundit të IHRFFA

Mbrëmjen e sotme me fillim nga ora 20:35, në Akademinë “Marubi” do të shfaqet filmi-dokumentar...

Aktoret e Famshme

Sharon Stone, manifestimi i bukurisë dhe talentit

Sharon Stone është aktore, ish-modele dhe producent. Në fushën e artit Sharon u nderua me...

Festivali i Filmit

“Gjyqi”, përmes fjalëve të regjisorit Askold Kurov

Festivali Ndërkombëtar i Filmit për të Drejtat e Njeriut vazhdon të sjellë krijime të arrira...

Akademia Marubi

Historia e Anxhelës, transgjinorit të parë shqiptar

Akademia e Filmit dhe Multimedias “Marubi” është duke duke zhvilluar Festivalin Ndërkombëtar të Filimit për...

Muzika italiane

Celentano, djaloshi i rrugës “Gluck”

Një nga artistët më të dashur në Itali, i lindur në Milano të Italisë më...

Ag Apolloni

Festivali për nder të Skenderbeut, pa shfaqje për Skenderbeun!

Skena e Re arTurbina do të hapë dyert për të mirëpritur artistët dhe publikun për...

Mbretëresha e Hollywood

Meryl Streep, ‘gruaja e hekurt’ e kinemasë

Aktorja fituese e çmimit Oscar Meryl Streep është një nga yjet më të famshëm të...

Kalendari i shfaqjeve

‘FMT’ ngre siparin në 23 shtator

Festivali Mbarëkombëtar i Teatrit është ngjarja më e rëndësishme teatrore për këtë vit, i cili...

Kryevepra e Georges Bizet

TKOB rikthen Operën “Carmen”

E shumëpritur nga publiku shqiptar, opera “Carmen” u ngjit premierë mbrëmjen e 30 janarit në...

‘’Fake News’’

Akademia Marubi, mediat online dhe e vërteta

Në orën 11, në ambientet e Pallatit të Kongreseve në ‘’Europa House’’, në vazhdën e...

Të drejtat e Njeriut

Akademia Marubi, Festivali i Filmit nis aktivietin

Mbrëmjen e djeshme, në ritmin e tingujve të bandës së frymorëve të qytetit të Tiranës,...

REKLAMA