MENU
klinika
Elezi: Jo më kjo amnezi kolektive

“Përrallë nga e kaluara” në Austri

‘’Kush s’ka vdekur, rron akoma’’

Kadri Roshi, i patalentuari që ‘preku’ Olimpin!

Aktori i njëmijë e një fytyrave! Kështu është cilësuar Kadri Roshi, për sa i takon...

Profil

“Teto Ollga” e njëherë e njëkohe…

Në brezin e aktorëve të mëdhenj të skenës dhe ekranit, ata që i dhanë shpirtin...

Nënë Tereza frymëzon ekranin e madh

Hollywood&Bollywood një mision

Si në të gjallët e saj, Nënë Tereza nuk resht së afruari njerëzit me njëri-tjetrin,...

Skena e viteve '50-të

Teatri kur zinte fill…

Teatri Kombëtar ka çelur ekspozitën “Teatri, vitet ’50”, në ambientet e hollit të “arTurbinës”. Ekspozita...

Profil

Elvira Diamanti, Marigoja rebele e kohëve moderne

Shumica e identifikojnë, si Marigoja te “Përrallë e kaluara”, edhe pse rolet e Elvira Diamantit...

“Skëterrë ‘43” realitet i mohuar

Ky është filmi i ndaluar shqiptar

Jo vetëm muzika apo letërsia; edhe kinemaja ka njohur pengesat e kundërshtitë e mëdha deri...

Cirk dhe ekspozita

Programi artistik në Kryeqytet, në teatro e jo vetëm

“GUSHT: PORTRET FAMILJAR” “Gusht: Portret Familjar” produksioni më ri nga Teatri Kombëtar. Vjen në arTurbina...

Kinema pragpranverore

Filmat që ju presin

Ekrani i madh ka plot filma që pa diskutim, do të kapin shifra të larta...

Befasi

Çmimet “Oscars”, triumfon filmi “Green Book”

Ceremonia e 91-të e çmimeve të Akademisë së Arteve të Filmit dhe Shkencës është mbajtur...

Me zërin dhe shpirtin e një gjeniu

Moisiu në kujtimet e Fritz Eckhardt

Nga Pjetër Logoreci Për teatrin gjermanishtfolës, aktori Franz Eckhardt, ishte një ndër figurat e dashtuna...

Cirk dhe ekspozita

Programi artistik në Kryeqytet, në teatro e jo vetëm

“Gusht: Portret familjar”/ Premierë Teatri Kombëtar ju fton në premierën e re “Gusht: Portret familjar”,...

REKLAMA