MENU
klinika
Premierë në Suedi

“Baca jem … u kry amaneti”

Një 'komisar drite'

Ndrek Luca, malësori që’ theu’ modelin paraprak të aktrimit

Ndrek Luca ka lindur në 3 Shtator të vitit 1927 në Dukagjin. Familja e tij...

filmi shqiptar

‘’Thesaret e arkivit’’ rijetëson prodhimet kinematografike

Në datën 13 shkurt në kinemanë ‘’Agimi’’, Arkivi Qëndror i Shtetit do të nisë të...

Po I bën njerëzit të reflektojnë!

Gjyshi i vetmuar/ Filmi i shkurtër që po bën xhiron e botës! (Video)

Njerëzit e moshuar, sidomos kur jetojnë vetëm, mund të ndihen të lënë pas dore. Kjo...

Kinematografia

Laert Vasili, aktori që shkon me sukses në Berlin

Pas dramës së suksesshme ‘Kreditorët’ të shfaqur në arTurbina dhe në Elbasan, aktori i mirënjohur...

Teatri shqiptar

Komedia “Testamenti i ri” suprizon Korçën

Komedia “Testamenti i ri”, vepër shkruar nga autori francez Sacha Guitri, do të vijë për...

Mesazhe simbolike

Pse aktori gjerman, hodhi unazën e tij mbi trupin e Moisiut?

Më 22 mars 1935, në orën 07:10, mbylli sytë përgjithmonë, në sanatoriumin e Kotazh të...

Komedi muzikore

‘’Prapaskenat e fatit’’ rikthehet në Teatër

‘’Dështimi është një hap , i cili të ndihmon të hedhësh hapin tjetër më me...

Programi

Filmat që shfaqen aktualisht në kinematë e Tiranës

Më poshtë do të gjeni listën e filmave që transmetohen aktualisht në kinematë e Tiranës....

Dramaturgjia shqiptare

Ben Apolloni shfaq ‘Dashuritë e virgjëreshës Madalenë’

Në teatrin Dodona të qytetit të Prishtinës do të shfaqet premierë më datë 4-5 shkurt...

Nga Albert Z. Zholi

Kujtim Gjonaj, 50 vjet në ekranin e filmit

“Shkolla dhe praktika”, ishte i pari skenar që shkruante i fundit “Rilindësi Josif Bageri” Këtë...

84-vjetori i lindjes

Mjeshtri i madh, “Artisti i Merituar” Paulin Preka!

Paulin Preka lindi më 2 shkurt 1935, në qytetin e Shkodrës. Kreu shkollën e mesme...

REKLAMA