MENU
klinika
"Që LSI t’i pijë gjakun shtetit..."

Rama: Të votosh Lulin e të marrësh peshqesh Ilir Metën

Bashkurti: Çfarë fshihet pas negociatave mes dy vendeve?

“Ndarja e kufirit Shqipëri-Greqi, pse në Hagë duhet të shkohet me projekt”

Tanimë, ndarja e kufirit detar midis Shqipërisë dhe Greqisë po troket sërish në derë. Për...

"Këta e duan Shqipërinë plaçkë!"

Rama: Çështjen e detit e ka hapur Shqipëria, për Greqinë ka qenë e mbyllur…

Një ditë pas vizitës së ministrit të Jashtëm të Greqisë, Kryeministri Edi Rama ka folur...

“Hyjmë në një epokë të re”

Rama flet për tri aeroporte: Dita ime nis me telefonatën e ministres…

Kryeministri Edi Rama foli për tre shtylla kryesore që për investimin e tyre do të...

Rregulli në Gjermani

Nuk jepen më viza për të rinjtë nga vendet jashtë BE-së, nëse…

Pandemia e koronës u krijon probleme familjeve të reja që kanë nevojë për kujdestarë për...

"Të gjithë ata persona që..."

Miratohen ndryshimet që favorizojnë ‘spiunët’ për shitblerjen e votave

Ata që i denoncojnë krimet zgjedhore dhe më specifikisht shit-blerjen e votës, do të amnistohen....

Ngritja e Gjykatës Kushtetuese

KED nis filtrimin e kandidatëve, si “shfajësohet” për shpejtësinë e verifikimit

Dje Këshilli i Emërimeve në Drejtësi filloi procesin për verifikimin dhe vlerësimin e kandidatëve që...

Së shpejti mbledhje të përbashkët mes dy qeverive

Rama: Greqia e Shqipëria do i drejtohen gjykatave ndërkombëtare për detin!

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se Greqia e Shqipëria do i drejtohen gjykatave ndërkombëtare për...

DW zbardh detaje nga vizita e Dendias në Tiranë

A do të ketë një marrëveshje Greqi-Shqipëri për detin Jon?

Burime diplomatike nga Ambasada greke në Tiranë, bëjnë me dije për DW programin e vizitës...

Mediat greke: Rama nuk mund të shkelë në “dy anije”

Dendias sot vizitë në Tiranë, çështja e detit mund të shkojë në Hagë

Ministri i Jashtëm grek Nikos Dendias do të zhvillojë gjatë ditës së sotme një vizitë...