MENU
klinika
Lista e kryetarëve përballë listës së qytetarëve!

Si do ndryshonte Parlamenti i ri nëse zgjedhja e deputetëve do t’u lihej votuesve

“Keqpërdorimi i administratës, shqetësim më i madh sesa shit-blerja e votës”

Drejtuesja e misionit të OSBE/ODIHR: Hapja e spitaleve u përdorën për fushatë

Drejtuesja e misionit të OSBE/ODIHR, Ambasadorja Urszula Gacek e quan shqetësues keqpërdorimin e burimeve të...

Numërimi i votave drejt fundit

Kush janë 10 politikanët më të preferuar të shqiptarëve?

Numërimi i votave preferenciale për kandidatët po shkon drejt fundit. Teksa kanë mbetur edhe pak...

Pse u vendos kjo një muaj para mbylljes së vitit?

Rriten shifrat e Covid-19, ekspertët kthejnë të gjithë nxënësit në shkolla!

Në muajin e fundit të vitit shkollor, Komiteti i Ekspertëve ka vendosur të rikthejë në...

Aeroporti i Vlorës

Rama: Fluturimet do jenë transoqeanike!

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka publikuar në rrjete sociale një video ku tregon zhvillimin...

“Për 9 vite u larguan rreth 500 mijë shqiptarë”

Studimi i ekspertëve të Vjenës: Numri më i lartë i emigrantëve krahasuar me…

Instituti për Studime Ekonomike Ndërkombëtare i Vjenës përllogariti se nga viti 2010 deri në vitin...

Mblidhet Komiteti i Ekspertëve

“Propozojmë që arsimi parauniversitar ta zhvillojë mësimin në klasa”

Komiteti Teknik i Ekspertëve thotë se do t’i propozojë ministrisë së Arsimit që mësimi për...

"Rrugë alternative” për shkarkimin e Ilir Metës

Edi Rama mbledh të hënën socialistët

Socialistët duket se këtë herë duan të çojnë deri në fund atë që nisën muaj...

Si një kandidat mund të thyejë herësin dhe të ngjitet në listën fituese?

Celibashi tregon kur mund të përfundojë numërimi

Kreu i KQZ-së, Ilirjan Celibashi në një intervistë për “Top Channel”, me gazetaren Kristi Gongo...

4 ditë pas zgjedhjeve

Ambasadorja amerikane Yuri Kim takim në Kryeministri

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka mbërritur paraditen e sotme në Kryeministri, katër...

Sa vaksina janë në dispozicion?

Mbi 10 mijë të moshuar të planifikuar për dozën e dytë të vaksinës kineze

Një muaj pas aplikimit të vaksinës kineze, pensionistët janë njoftuar për të injektuar dozën e...

Nga Belinda Balluka te Grida Duma e Anila Denaj

Votat preferenciale/ Kush janë gratë e forta të PS dhe PD?

Shqiptarët patën mundësi që të zgjidhnin veç subjekteve të preferuara politike edhe kandidatët apo kandidatet...