MENU
klinika
Prej dy ditësh nuk raportohet për persona të intubuar

Brataj: Pacientët me Covid po qëndrojnë më pak në spital

Debatet nga mbledhja e Kryesisë së PD

Kadilli-Bashës: Nuk je i pazëvendësueshëm. Jep dorëheqjen!

Nuk po mungojnë debatet në mbledhjen e sotme të Kryesisë së PD-së, që mbahet pas...

Basha në Kryesinë e demokratëve

“Në PD ka vend për të gjithë, por ne s’mund të…”

Kreu i PD-së Lulzim Basha në fjalën e mbajtur sot në Kryesinë e demokratëve tha...

Mbërrin avioni me 267 ushtarë amerikanë në Rinas

Yuri Kim: Stërvitja “Defender 21” sjell përfitime ekonomike për Shqipërinë

Ka mbërritur sot pasdite në Aeroportin e Rinasit, avioni me 267 ushtarë amerikanë, në kuadër...

Shqipëria drejt verës pa maska?

Si do të ndryshojë ora policore javën e ardhshme?

Ulja e rasteve të infektimeve pritet të shoqërohet me vendosjen e orës së re policore...

Shpjegon eksperti gjerman

Pse dy vaksinat kundër Covid-19 shkaktojnë mpiksje të rralla të gjakut?

Shkencëtarët në të gjithë botën po garojnë për të kuptuar pse vaksinat Covid-19 nga AstraZeneca...

Përplasjet me palestinezët

Netanyah falenderon Shqipërinë e M. e Veriut për mbështetjen

Kryeministri i Izraelit Benjamin Netanyahu ka falënderuar shtet që kanë dalë hapur në mbështetje të...

Fillojnë punimet në Tunelin e Kërrabës

Si do të bëhet qarkullimi për një muaj rresht?

Lëvizja në Tunelin e Krrabës ndryshon nga sot dhe 30 ditët në vijim, gjatë natës....

“Do shkurtohet ora policore dhe do hiqen maskat…”

Brataj: Do të ketë lehtësim masash, por jo zgjerim

Anëtari i Komitetit Teknik të Ekspertëve, Skënder Brataj thotë se nisur nga situata e pandemisë...

KE përditëson hartën në Europë

Zonat e nxehta dhe ato “të çliruara” nga Covid-19

Komisioni Europian ka përditësuar hartën e Covid-19 në Europë, ku edhe për këtë herë vetëm...

Kryenegaciatori shqiptar Zef Mazi flet nga Shkupi

“Shtyrjet e Konferencës së Parë Ndërqeveritare shtojnë lodhjen”

Kryenegociatori për integrim të Shqipërisë në Bashkimin Evropian, Zef Mazi ka vizituar sot Shkupin për...