MENU
klinika
"Varianti Delta dominant ndaj Mu-së"

Do të ndryshohet ora policore? Tomini flet mbi situatën e kovid

Doza e tretë e Sinovac kundër Delta

Studimi tregon rritje të antitrupave kundër variantit të rrezikshëm

Një dozë nxitëse e vaksinës së Sinovac ndaj Covid-19 ka ndaluar rënien e antitrupave kundër...

Birn: Qeveria të miratojë kontratën me kompaninë

Rrëzohet vendimin për pezullimin e koncesionit Thumanë-Kashar

Gjykata Administrative e Apelit i ka hapur dritën jeshile projektit të debatueshëm koncesionar të rrugës...

Pak ditë më parë mori postin

Humb jetën në mënyrë të mistershme ambasadori gjerman në Kinë

Kishte vetëm një javë që kishte nisur punën në Pekin, kur mbërriti lajmi se ambasadori...

"Me ndihmën e shteteve si ju, evakuuam 124 mijë qytetarë"

Strehimi i afganëve, Ambasadorja Kim shpreh mirënjohjen ndaj Shqipërisë

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim ka shprehur mirënjohjen ndaj Shqipërisë për evakuimin dhe strehimin e...

Njohja e pasaportës së vaksinës Sinovac

Lajm i mirë/ Rakacolli: Shqipëria po diskuton me vendet e BE-së

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli e ftuar në Top News, dha lajmin e mirë se...

4 jetë të humbura në 24 orët e fundit

Sa raste me koronavirus janë shënuar në të gjithë vendin

Ministria e Shëndetësisë ka bërë bilancin e 24 orëve të fundit në Shqipëri, ku janë...

Zbardhen profesionet e deputetëve të Parlamentit të ri

Nga juristët te mësuesit e agronomët, çfarë kanë studiuar ligjvënësit shqiptarë!

Legjislatura X parlamentare, që nis ditën e premte, do të dominohet nga juristët dhe ekonomistët....

Integrimi evropian i Ballkanit Perëndimor/ Zgjidhini të gjitha çështjet me fqinjët

Zbulohet dokumenti i BE: Mbetet interes i përbashkët strategjik!

Bashkimi Evropian do të ripërsërisë qëndrimin për “perspektivën evropiane” për Ballkanin Perëndimor, gjatë samitit që...

13 oficerë policie kanë mbetur të vrarë

Sulm i organizuar nga ISIS në Irak

Të paktën 13 oficerë policie kanë mbetur të vrarë pas një sulmi të organizuar nga...

Jeta e natës mund të fillojë përsëri më 1 nëntor

Shtetet europiane që e konsiderojnë të mbyllur luftën me Covid-19

Holanda, Danimarka dhe Britania e Madhe tashmë konsiderojnë se e kanë përmbyllur këtë luftë, duke...

Nga kontrolli Osman te rritja e ngadaltë ekonomike në komunizëm

Pse Ballkani ka mbetur i pazhvilluar?

Ballkani është një nga rajonet më të çuditshme në Evropë. Niveli i tij i të...