MENU
Marrëveshjet që do të nënshkruajë

Princi i Monakos vizitë dy ditore në Shqipëri

Sherri Pollo-Balla

Pas sherrit, Basha ‘fluturon’ drejt Brukselit

Deputetët e mazhorancës dhe ato të opozitës, janë përfshirë në debate të ashpra sot në...

Shpërdorim detyre

Miliona lekë dëm shtetit/ KLSH çon në Prokurori zyrtarët

U publikua raporti i auditimit nga Kontrolli i Lartë i Shtetit nga ku u konstatua...

Sherri me Taulant Ballën

Opozita braktis mbledhjen e PE-së/ BE: S’jeni evropian

Sherret politike të Shqipërisë kanë zbarkuar në Parlamentin Evropian. Sot, përfaqësuesit e opozitës, Genc Pollo...

Deklarata

Përplasje PS-PD në Bruksel/ Opozita braktis mbledhjen e PE-së

Genc Pollo dhe Taulant Balla kanë ngritur tonet edhe në Parlamentin Europian. Teksa Balla fliste...

Vendimi për Lojërat e Fatit

Bastet/ Rama mesazh deputetëve

Kryeministri Edi Rama u ka dërguar një mesazh anëtarëve të Komisionit Parlamentar të Ekonomisë, ku...

Deklarata

Me kë e ka Basha? ‘Institucionet të veprojnë sa s’është vonë’

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha, në një deklaratë të mbajtur paraditen e sotme para mediave,...

Reagimi në Facebook

Basha: Rama po mbron njësoj si Tahirin si Xhafën dhe Veliun

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u shpreh në Facebook se kryeministri Edi Rama, “siç...

Reagimi i Ballës në Twiter

Kriza politike/ Balla akuzon delegacionin e Bashës në Bruksel

Kriza e brendshme politike shkon në Bruksel. Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant...

Deklarata

Takimi me Policinë e Shtetit/ Rama: Të mos pengohet puna e tyre

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar nga mbledhja me drejtuesit e policive vendore se akuzat dhe...

Vendimi nga prokurorët

“Tahiri”/ Shtyhen me 3 muaj hetimet

Zgjaten sërish me tre muaj hetimet për ish-Ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Vendimi u mor...

Paketa anti-shpifje

S’ka më tolerime! 44 portalet që duhet të regjistrohen, ose do mbyllen

Pas paralajmërimit të kryeministrit Edi Rama, Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP) ka nisur të...