MENU
Deklaratat

Tjetër pakt PD-PS? Flet Basha

VIDEO

Mërzia e qenit për pronarin e tij që është ndarë nga jeta

Se kafshët ndjejnë thellë shoqërimin, kujdesin por edhe dashurinë që njerëzit japin për to, këtë...

21 gusht 1968

Operacioni “Aeroporti”, në invazionin në Pragë

50 vjet më parë, më 21 gusht 1968, ndodhi invazioni sovjetik mbi Republikën e Cekosllovakisë....

Historia prekëse!

Nënë e bir bashkohen sërish pas 68 vitesh

Kjo është historia prekëse që po bën xhiron në mediat botërore, e një nëne 92-vjeçare...

"Shqipëria burim kanabisi"

Ministria e Brendshme përgënjeshtron CIA-n

Pas lajmit se sipas një raporti të ri të CIA-s vendi ynë është burim kryesor...

Rasti Edmond Bego

Arrestimi i shqiptarit të shumëkërkuar/ Reagon policia

Policia e Shtetit ka reaguar për herë të parë pas arrestimit të biznesmenit Edmond Bego...

Prezantimi

CIA: Shqipëria burim kryesor i kanabisit

Shqipëria vazhdon të mbetet burim kryesor për prodhimin e kanabisit si dhe një pikë aktive...

Detajet

Greqia vendos nesër ‘fatin’ e Edmond Begos, shqiptarin e shumëkërkuar

Shërbimet e policisë të Igumenices, në bashkëpunim me sektorin e kontrollit të pasaportave të Sajadhës,...

Projekti

100 mln euro për unazën nga Farka në sheshin “Shqiponja”

Segmenti i fundit i Unazës së Tiranës, ai që nis në Babrru dhe përfudon te...

E fundit!

Tiranë/ Zjarr pranë godinës së Gjykatës së Lartë

Një zjarr shpërtheu sot në sallën e serverave të AKEP-it, autoritetit që kujdeset për komunikimet...

Anketa

Ndryshimi i orës? Jo, faleminderit!

Rreth dy milionë vetë kanë marrë pjesë në anketimin në internet, që nisi më 4...

Do të mblidhen prokurorët

“Tahiri”/ Fati i dosjes vendoset në shtator

Hetimet për ish ministrin e Brendshëm Sajmir Tahiri dhe të akuzuarve të tjerë të dosjes...