MENU
Heroi nga Fieri

Për Ardimirin e mirë!

Hynë ilegalisht në Shqipëri

Ndalohen 23 emigrantë në Devoll

Pasditen e sotme 23 emigrantë nga vendet e Lindjes së Mesme, janë ndaluar nga shërbimet...

Njohja dhe për në Greqi

Si bëhet rinovimi i patentës për vetëm 10 minuta

Kreu i Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimeve të Transportit Rrugor Arben Isaraj ka shpejtuar dje...

Akuzat e mediave greke

EKathimerini: Droga që vjen nga Shqipëria po “mbyt” Epirin

“Droga, kryesisht hashashi që vjen nga Shqipëria, “mbyt” Epirin”. Ky është titulli i sotëm i...

Lufta ekonomike

SHBA kërcënon Turqinë me sanksione të reja

Shtetet e Bashkuara kanë kërcënuar t’i përshkallëzojnë sanksionet ekonomike ndaj Turqisë, nëse Ankaraja zyrtare nuk...

Policia heton ngjarjen

Kavajë, treni përplaset me makinën; 6 të plagosur

Aksident në afërsi të stacionit hekurudhor të Golemit. Një familje me 6 persona u përfshi...

Nga Agim Musta

Dyzet e pesë vjet pas revoltës së Spaçit

Të burgosurit e parë politikë që u dërguan për të punuar në galeritë e Spaçit,...

Konferenca e Paqes në Paris 1919

Përpjekjet për bashkimin e Çamërisë me vendin amë

Masat thellësisht të padrejta si famekeqja “Reforma Agrare”e cila u zbatua në mënyrë të veçantë...

Gjyqtarët në sitë

‘Gjunjëzohet’ drejtësia/ 50% të shkarkuar nga vettingu

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit është duke përdorur standarde të dyfishta për gjyqtarët dhe prokurorët,...

Policia heton ngjarjen

Depresioni vret sërish/ 60-vjeçari hidhet nga pallati

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në kryeqytet pak minuta më parë, ku një burrë...

Nis ndërtimi i Rrugës së Arbrit

Merr ‘jetë’ Rruga e Arbrit/ Hapet tuneli i parë

Sot, është hapur një nga tunelet e Rrugës së Arbrit. Ministri i Infrastrukturës, Damian Gjiknuri,...

Në 2100 më pak se 1 milionë shqiptarë

Shqiptarët drejt ‘zhdukjes’. Frikë nga familja?

Shqipëria ndodhet në një situatë kritike sa i takon lindjeve të fëmijëve. Duket se kushtet...