MENU
klinika
Anëtarët e Këshillit Kombëtar

Zgjedhjet në PD, përfundon numërimi

Korrupsioni në Universitete

Skandali tek ‘Bujqësori’/ Abuzime me naftën, peshqit, grurin e kontratat

Administrata e Universitetit Bujqësor të Tiranës ka përvetësuar 6 261 litra karburant, ka abuzuar me...

11 pikat

Zbardhet paketa anti-shpifje/ Rregullat, gjobat, deri në mbyllje

Drafti për formalizimin dhe rregullimin e portaleve online, që konsiderohet si pjesa e të famshmes...

Lektore dhe drejtoresha e AKSHI

Tjetër skandal/ Taulant Muka publikon plagjiaturën e radhës

Ish-zëvendësministri i Arsimit Taulant Mauka, vijon denoncimet për plagjiaturë të doktoraturës. Akuzat këtë herë drejtohen...

Dita e 12-të e protestës

Studentët nuk tërhiqen, dhe sot para Kryeministrisë

Në ditën e 12 të protestës së tyre, studentët e universiteteve publike në vend, kanë...

Mega-operacioni 'Vol-vo 4'

Arrestohet noteri i shitblerjeve fiktive, përfituan deputetët

Një person i akuzuar për implikim në grupin e strukturuar kriminal në fushën e krimit...

Parashikimi i motit

Ulet intensiteti i reshjeve të shiut, pritet dëborë

RESHJET Ditën e sotme, e diel, dt.16.12.2018, pritet rënie e intesitetit të reshjeve në të...

Lista/ Kë hoqi Basha?

Numërohen votat për Këshillin Kombëtar të PD-së

Ka nisur proçesi i numërimit të votave për anëtarët e Këshillit Kombëtar në Partinë Demokratike....

Studentët kërkuan takim

Dekanati i Ekonomikut i përgjigjet studentëve: Nuk caktuat orë dhe datë

Studentët janë sot në ditën e 11-të të protestës para Kryeministrisë, duke theksuar se nuk...

Propozimet

Fuga: Dialogu Rama-studentë nuk mjafton

Akademiku dhe profesori , Artan Fuga ka komentuar protestën e studentëve, ndërsa shtoi se kjo...

Situata alarmante

Shkëputet një gur me përmasa masive në Torovicë

Në aksin rrugor Balldre-Torovicë ka rënë një gur i përmasave të mëdha. Nga të dhënat...

Protesta kombëtare

Kryemadhi-anëtarëve të LSI: Harrojeni partinë, shkoni me studentët

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi u bëri thirrje nga qyteti i Lushnjes të gjithë anëtarëve...