MENU
klinika
Detajet

Pezullohen 16 mësues të një shkolle në Lushnjë, akuzat

Ceremonia e inagurimit

Shkolla ‘Kosova’/ Rama: Babëzi e korrupsion gjykatash

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në ceremoninë e inaugurimit të shkollës “Kosova”. Një histori...

Denoncimet e PD-së

Viti i ri shkollor/ PD zbret në terren dhe bën bilancin

Ndërsa sot ka nisur viti i ri shkollor, Partia Demokratike ka zbarkuar në terren dhe...

Detajet

Sot nis aplikimi i tarifës për Rrugën e Kombit, pagesat për çdo kategori

Duke nisur nga sot, 17 shtator do të nisë aplikimi i tarifës në autostradën Milot-Morinë....

Detajet

Nis shkolla/ 32 mijë nxënës ulen për herë të parë në banka

Sot nisi viti i ri shkollor 2018-2019 dhe 32 mijë fëmijë do të ulen sot...

Shmangni trafikun

Viti i ri shkollor/ Të hënën lini makinat në shtëpi

Dita e parë e shkollës sjell gjithmonë trafik të rënduar në kryeqytet. Ndaj, për këtë...

Intervista e presidentit

Destabilizim në rajon? Meta: Kosova dhe Serbia në BE pa prekur ‘kufirin’

Presidenti i Republikës, Ilir Meta në një intervistë për gazetën prestigjoze italiane “Il Messaggero”, ndër...

Idrizi i bashkohet opozitës

Zyrtare/ Idrizi braktis Ramën, konfirmon aleancën me Bashën

Partia Demokratike ka zyrtarizuar sot marrëveshjen e koalicionit me PDIU, siç ishte paralajmëruar dhe nga...

Detajet

5 të arrestuarit e Niklës/ 3 në burg, njëri i lirë

Gjykata e Krujës ka dhënë masën ‘Arrest me burg’ për Ylli Çangun dhe Valter Bamin...

Mijëra turistë të huaj dhe vendas

Vjeshta mbush Beratin me vizitorë

Vjeshta ka sjellë një numër të madh turistësh që vizitojnë qytetin 2.400-vjeçar të Beratit. Turistët...

detajet

Jepet sot masa për 5 ‘të fortët’ në Nikël, blindohet gjykata

Sot pritet të jepet masa për 5 të arrestuarit gjatë aksionit të policisë në Nikël,...