MENU
klinika
Deklarata e fortë

Teatri/ Basha: Çdo deputet që e voton terrorist

Deklarata

Koalicioni PD e PDIU, reagimi i parë nga Athina

Në një reagim të saj Partia Demokratike e Greqisë ka kundërshtuar koalicionin mes Partisë Demokratike të...

Detajet

Ish-drejtori i Burgjeve, Artur Zoto shpallet i pafajshëm

Gjykata e Apelit ka shpallur të pafajshëm ish-drejtorin e Burgjeve, Artur Zoto. Zoto akuzohej për...

Deklaratat

Integrimi/ Ministri Maas takon Ramën: Shqipëria ka mbështetjen e Gjermanisë

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Mass, deklaroi në një konferencë të përbashkët për shtyp me...

Nxënësit në protestë

300 nxënës në Elbasan në protestë, shkolla 2 vite e mbyllur

Rreth 300 nxënës të shkollës 9-vjecare në Mengël të Elbasanit kanë bojkotuar mësimin për të...

Arsyet

Ministrja Gjonaj nis ‘fshesën’/ 9 largime nga puna

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, nën rolin e koordinatores kombëtare Antikorrupsiuon ka bërë me dije...

Vizita në Tiranë

Anëtarësimi? Ministri gjerman: Optimist se do ecim para

Ministri i Jashtëm gjerman Heiko Mass mbërriti të mërkurën në Tiranë. Në një konferencë të...

Bashkëqeverisja

Rama: Të mërkurën do publikojmë përgjegjësit në zyrat e shtetit

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur ditën e sotme në një takim në sallën e Hartave...

Fotot

Meta pranon Letrat Kredenciale nga ambasadori i ri i Katarit

Presidenti Ilir Meta, ka pranuar Letrat Kredenciale nga Ambasadori i ri i Shtetit të Katarit...

Prindërit bojkotojnë mësimin

150 fëmijë s’nisin shkollën/ ‘Mësimi natën, jashtë logjike’

Shkolla në Borakaj “Adem Sabli” është jashtë kushteve infrastrukturore dhe për pasojë nxënësit janë dërguar...

Reforma në drejtësi

Mazhoranca takim me reporterë të ‘Venecias’

Sot zëvendëskryetarja e Kuvendit, Vasilika Hysi, kryetari i Komisionit te Ligjeve Ulsi Manja si dhe...

Harta

Lëkundje tërmeti në vend, epiqendra

Një tërmet ka rënë mbrëmjen e sotme rreth orës 21:05 në Shqipëri sipas qendrës evropiane...