MENU
klinika
Skandalet seksuale

Papa Françesku: Skandalet seksuale po largojnë njerëzit nga Kisha

Akuzat

PD: Të hetohet Xhafaj për fshehje provash

Partia Demokratike ka akuzuar sot Ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj se i ka fshehur prova...

Masa e Sigurisë

Lihen në burg tre anëtarë të grupit Bajri

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për 3...

Marrëveshja e rëndësishme

Nënshkruhet marrëveshja mbi Fondin e Garancisë për kreditë rurale

Sot ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Niko Peleshi dhe ambasadorja gjermane e akredituar në...

Deklarata

‘100 fshatrat’/ Rama nga Nivica: Do sjellim më shumë investime në zonat rurale

Kryeministri i vendit, Edi Rama, ditën e sotme ka zhvilluar një takim në fshatin e...

Amendimet e ligjit

Teatri/ Ligji mbërrin te Meta, çfarë do të ndodhë

Ligji për teatrin me amendimet e bëra në seancën e 20 shtatorit mbërrin në Presidencë....

Buxheti për 2019-ën

Rama: Rritje pagash në arsim, shëndetësi, ushtri

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm të mirë për të gjithë ata që punojnë...

Detajet

‘Sëmuren’ avokatë e të pandehur/ Dështon sërish pretenca për Shullazin

Ka dështuar seanca e pretencës për Emiljano Shullazin dhe bashkëpunëtorët akoma pa nisur. Shkak ka...

Zhvillimet

Grupi i BE-së për vizat, sot në Kosovë

Të martën dhe të mërkurën grupi Punues për Vizat i Këshillit të Bashkimit Evropian do...

Detajet

Pretenca për Shullazin, policia ‘blindon’ Krimet e Rënda

Pas tre muajve shtyrje dhe kaosit pak ditë më parë, më në fund prokurorët do...

Video

Rama: ‘Air Albania’ bën bashkë analistë, reporterë e gazetarë si kurrë më parë

Që prej përurimit të avionit “Lasgush”, i cili zhvillon intinerarin Rinas – Stamboll, kanë udhëtuar...

Reagimi

Ambasada Amerikane: Mbështesim Arta Markun për ‘Shullazin’

Ambasada Amerikane në Tiranë, në përgjigje të interesimit të Zërit të Amerikës për situatën e...