MENU
klinika
Sot testimi

Testi për Patrullën e Policisë/ 2700 kandidatë për 150 vende

“Monopoli online”

Rama: Mos u lodhni kot, bastet ‘vdesin’ për Vit të Ri

Kryeministri Edi Rama ka rikthyer edhe një herë në vëmendje debatin për pikat e basteve...

Mund të largohet Jim Mattis

Kabineti Trump sërish në krizë?

Presidenti amerikan Donald Trump, ka lënë të kuptohet se sekretari i mbrojtjes, Jim Mattis mund...

Zgjedhjet në Bavari

Bavari, aleatët e Merkel me humbjen më të thellë në 6 dekada

Aleatët konservatorë të CSU të kancelares gjermane Angela Merkel pësuan humbje historike në zgjedhjet shtetërore...

Investimet

Gjiknuri në Uzinën e Ferrokromit: Ringjallëm industrinë përpunuese

Ministri i Energjisë, Damian Gjinkuri vizitoi uzinën e ferro-kromit në Burrel, prodhimi i së cilës...

Defekt teknik

OSHEE punime në Tiranë, ja zonat ku s’do ketë drita nesër

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike një njoftim për mediat, ka bërë më dije se...

Lufta kundër kriminalitetit

Statistikat e Xhafës/ Basha, ish-ministri i Brendshëm më i paaftë

Pas deklaratave të kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha se krimi është më aktiv se...

Kriza shoqërore

Rinia shqiptare zgjedh studimin për tu ‘arratisur’

Shumë të rinj shqiptarë në pamundësi për të jetuar e punuar jashtë, zgjedhin aplikimin për...

Raporti ndërmjet Shkupit dhe Athinës

Mogherini: Nuk ka përsëritje të Marrëveshjes së Prespës

Përfaqësuesja e lartë për Siguri dhe Politikë të Jashtme të Bashkimi Evropian, Federica Mogherini, ka...

Dokumentet

“Rrjeta” e Veting-ut, Arta Marku hap garën për KLP-në

Kryeprokurorja Arta Marku hap garën për gjithë prokurorët e interesuar për Këshillin e Lartë të...

Deklarata

Rama: Në BE shpifja dënohet me burg, te ne vetëm gjobë

Kryeministri Edi Rama duket i vendosur në paketën e propozuar prej tij një ditë parë...

Deklarata

‘Ka udhëtuar me trafikantin e drogës’/ Balla–Salianjit: Të hënën padia në gjykatë

Deputeti i PD, Ervin Salianji ka hedhur akuza të forta në drejtim të kreut të...