MENU
klinika

Lajmet e Fundit

11:43 Bota
Një bazë ushtarake në Afganistan

Terrorizmi/ Kina ‘i jep një dorë’ Afganistanit

Kina ka pohuar se ka në plan të ndërtojë një bazë ushtarake në Afganistan, pasi një gazetë në Hong Kong tha se Pekini po ndërtonte një kamp trajnimi për trupat...

11:38 Futbolli
Shqipëri-Skoci, më 4 shtator

Grima shpall listën e Kombëtares së femrave

Trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit për femrat, Armir Grima, ka dalë sot në një konferencë për shtyp në orën 11:00, në stadiumin “Loro Borici” të qytetit të Shkodrës, në...

11:23 Bota
Një sulm i mundshëm kimik

Turqia, Rusia, Irani në mbrojtje të Sirisë

Situata në Idlib, Siri, ka përforcuar idenë se kohët e fundit si me militantët po planifikojnë të bëjnë një sulm kimik kundër civilëve atje. Idlib është një nga zonat siriane...

11:15 Futbolli
Nuk grumbullohet talenti

Sulmuesi shqiptar nuk merr ftesë nga Panucci

Lista zyrtare nuk është publikuar ende, por lojtari i talentuar i Anderlecht, Kristal Abazaj, nuk do të jetë pjesë e Kombëtares për dy ndeshjet e radhës me Izraelin dhe Skocinë,...

11:06 Evropa
Një letër nga avokati i Trumpit

Pse po sulmohet presidenti rumun?

Më parë këtë javë, avokati personal i Presidentit amerikan Donald Trump dërgoi një letër ndaj presidentit rumun, Klaus Iohannis, ku kritikonte lëvizjen anti-korrupsion të vendit. Në letrën e datës 22...