MENU
klinika

Lajmet e Fundit

17:41 Lajme
Akuzat për korrupsion pasiv

Arrestohet ish-drejtori i Burgjeve Arben Cuko

Arrestohet nga policia ish-drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, Arben Çuko. Ai dyshohet se është i përfshirë në korrupsion pasiv, gjatë kohës që ushtronte detyrën e Drejtorit të Burgjeve. Urdhër arresti...

17:28 Futbolli
Serie A, java 9

Lazio triumfon në Parma, tani e treta

Një javë e suksesshme për ekipet e futbollistëve shqiptarë që luajnë në Serie A. Pas Napolit të Elseid Hysaj, edhe Lazio me Atalanta-n kanë triumfuar në ndeshjet e tyre të...

17:19 Shkodra
Plagoset me armë zjarri

Burrel/ Konflikt midis dy personave, plagoset një i 3-të

Pasditen e sotme në Burrel, ka mbetur i plagosur aksidentalisht me armë zjarri një 20-vjeçar pas një konflikti mes dy personave të tjerë. Policia bën të ditur se shtetasit O.D...

17:18 Kultura
FESTA E ZOJËS

Zoja e Shkodrës mes legjendës dhe mrekullive

Nga Andreas Dushi Në Shkodër, sonte është vigjilja e një prej festave më të rëndësishme të qytetit. Zoja e Shkodrës, pajtorja e gjithë Shqipërisë, kujtohet dhe kremtohet me nderime, lutje dhe...

17:16 Lifestyle
“Dhimbja s’do kalojë kurrë!”

Ardit Gjebrea flet për humbjen e prindërve

Ardit Gjebrea është kapur në befasi nga në rubrikën “Ka një mesazh për ty”, kur një vajzë me emrin Gentiana kishte ardhur për t’i dhënë një mesazh nënës së saj,...