MENU
klinika

Lajmet e Fundit

09:41 Aktualitet
Presidenti me popullin

‘Ramaforma’/ Blushi ironizon Ballën: Të parët në inaugurimin e LanaKushtetutës

Këshilltari i Presidentit të Republikës, Tedi Blushi në një postim në rrjetet sociale ka ironizuar deklaratën e kreut të grupit socialist, Taulant Balla se parlamenti paska vendosur që t’i rrëmbejë...

09:34 Barnat
E kishit nënvlerësuar karafilin?

5 vitamina dhe 10 minerale thelbësore për shëndetin

Karafilët janë lulet e një peme nga familja Myrtaceae. Me emrin shkencor Syzygium aromaticum, kjo bimë e ka origjinën në ishujt Malaku në Indonezi. Ajo kultivohet në Indonezi, Bangladesh, Pakistan,...

09:22 Kosove
Çfarë pritet më tej?

Procesi i rinumërimit drejt fundit – pritet koalicioni qeverisës

Këtë të dielë pritet të përfundojë rinumërimi i të gjithë vendvotimeve të kontestuara, ndërsa, nga mesi i javës kryhet çertifikimi i zgjedhjeve. Edhe koalicioni mes Vetëvendosjes e LDK gjendet afër...

09:12 Klinika Online
Bashkon 5 përbërësit më të fuqishëm

Shurupi i bërë vetë që lufton kollën dhe gripin

Shuruprat e kollës të blerë në farmaci shpesh përfliten për kimikate dhe përbërës të dyshimtë dhe të rrezikshëm për shëndetin tuaj dhe të fëmijëve. Nëse doni një zgjdhje natyrale kundra...

08:57 Aktualitet
Jep dekoratën e lartë për Mujo Ulqinakun

Meta: Të thjeshtët kanë bërë atë që duhet të bënin udhëheqësit

Presidenti i Republikës Ilir Meta i ka akorduar Mujo Ulqinakut pas vdekjes Dekoratën e Flamurit Kombëtar. Me një mesazh në “Facebook”, Kreu i Shtetit deklaron se shqiptarët janë krenarë se...